DAJ CYNK

Gruszka: Wszyscy wiedzą kto stoi za Sferią

16.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12411

Ważne 20

10

Decyzja MAiC o rozdysponowaniu znaczącej części pasma 800 MHz poza transparentnymi procedurami przetargowymi jest zaskoczeniem i budzi nasz sprzeciw. Logika i przesłanki tej decyzji są wysoce kontrowersyjne i trudne do oceny jako że cały proces negocjacji prozumienia ukryty był przed opinią publiczną - tak brzmi oficjalne stanowisko P4 ws. ugody Państwa Polskiego z właścicielami Sferii, w ramach której operator ten otrzymał blok 5 MHz w paśmie 800 MHz.

Decyzja MAiC o rozdysponowaniu znaczącej części pasma 800 MHz poza transparentnymi procedurami przetargowymi jest zaskoczeniem i budzi nasz sprzeciw. Logika i przesłanki tej decyzji są wysoce kontrowersyjne i trudne do oceny jako że cały proces negocjacji prozumienia ukryty był przed opinią publiczną - tak brzmi oficjalne stanowisko P4 ws. ugody Państwa Polskiego z właścicielami Sferii, w ramach której operator ten otrzymał blok 5 MHz w paśmie 800 MHz.

Zobacz: Sferia jako pierwsza dostała blok 5 MHz z pasma 800 MHz!

Na chwilę obecną jesteśmy sceptyczni, co do zapewnień MAiC, że porozumienie to nie będzie miało negatywnych skutków dla rynku telekomunikacyjnego ze względu na rzekome zobowiązanie Sferii i jej inwestorów do powstrzymania się od udziału w aukcji. Zapewnienie to na chwilę obecną nie ma jakiejkolwiek wartości ze względu na nieujawnienie tożsamości tych inwestorów oraz ich ewentualnych powiązań z innymi uczestnikami polskiego rynku telekomunikacyjnego - można przeczytać w komunikacie.

Jak dodano, wobec ogromnej ilości niejasności otaczających to porozumienie, P4 jest zmuszone przyjąć stanowisko, że problem licencji Sferii, który od 1999 roku bulwersuje polskich przedsiębiorców telekomunikacyjnych zdecydowano się rozwiązać kosztem pozostałych uczestników rynku.

Inwestorzy Sferii czyli kto? Wszyscy na rynku wiedzą, nawet ja wiem. Ciekawe czy Pan Minister wie... - skomentował na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Zobacz: Kolejna przewaga Polkomtela - czy tym razem wykorzystana?

Źródło tekstu: blogplay.pl

Komentarze
Zaloguj się
87. ~ubek
0

2013-08-19 16:18:06

masie się teczki ma się władze, niby jak ktoś wie kiedy kasę wyprowadziłć z cypru ogrywajac przy okazji dużego zachodniego opa i kupując plusa, niby jak to zrobić bez wsparcia i wiedzy teczkopodobnej.......

Odpowiedz

86. aserty
0

2013-08-19 15:41:08

Wiadomo, że Solorz... Problem w udowodnieniu tego, gdyż firm Solorza jest tak wiele ze sobą powiązanych, że pewnie on sam nie wie czy to jego czy nie... Ale dzieki temu był w stanie kupić Plusa za Plusa pieniadze... To dopiero jest kreatywna ksiegowość:P

Odpowiedz

85. wlo
0

2013-08-19 14:15:47

~Misiek - to przełącz się na zasięg macierzysty Play...

Odpowiedz

84. ~Misiek
0

2013-08-19 13:32:36

Lepiej by się zabrali za kontrolę jakości usług kupowanych od Polkomtela. Od rana na roamingu krajowym Plusa do skutku dochodzi co czwarte połączenie. Na Orange jest lepiej, ale w zamian za to nic nie słychać (jak to w Orange cały czas)...

Odpowiedz

83. ~xs
0

2013-08-18 23:20:13

Wypowiedz rzecznika na poziomie "wiem ale nie powiem" - niestety poziom gimnazjum. Jeżeli rzecznik uważa że złamano prawo to czekamy na konkrety czyli ... zawiadomienie do prokuratury - jeżeli tylko chce się wyżalić to objaw bezsilności. Play to korporacja jak każda inna - zamiast żali warto zastanowić się na strategią bo T-Mobile i Orange w rękaw się nie wypłakują tylko razem budują sieć.

Odpowiedz

82. ~
0

2013-08-18 20:49:05

@81 no jak nie prawda jak prawda

Odpowiedz

81. ~
0

2013-08-18 20:04:01

78, ponoć to nieprawda

Odpowiedz

80. Blank
0

2013-08-18 19:26:59

79, pomijając kontekst twojej wypowiedzi... jasne, za niewinność nie idzie się siedzieć...

Odpowiedz

79. wlo
1

2013-08-18 12:45:06

Wisi i wisi news... Nie bardzo rozumiem tego gdybania. Jeśłi spółka jest spółką akcyjną, Rzecznik Play chyba musi mieć dobry wywiad (a może z papierów korporacyjnych to wynika?), że wie kto postada walory Sferii? Dziwi mnie że tak tajemniczo tylko mówi... Bo jeśłi wie, jest tego pewien, nie powinien obawiać się pozwu - za niewinność nie wsadzają do więzienia podobno ;-)

Odpowiedz

78. ~chyba wiem
0

2013-08-18 11:50:25

Za sferia ponoć stoi solorz.

Odpowiedz

76. ~
-1

2013-08-18 08:29:35

Rzecznik wie ale nie powie. Chyba boi się, że pewien bardzo wpływowy facet, który lata prywatnym Global Expressem mógłby spowodować, że straci posade rzecznika :)

Odpowiedz

75. ~
0

2013-08-18 07:36:32

KTO???????

Odpowiedz

73. ~tata
1

2013-08-17 20:16:11

Wszyscy ktorzy w kilka lat po upadku PRL stali sie wlascicielami fortun wartych pracy kilku pokolen to przyklad raczej nie podrecznikowy dla dzieci z dobrych domow ale mlodych gansterow

Odpowiedz

72. kwistas
0

2013-08-17 20:05:49

50 ostatnio mało jeżdżę po kraju, mam po prostu przykład na miejscowości Niemce, stoi stacja daleko od zabudowań jest za niska, ostatnio uruchomili UMTS 2100 (pozwolenie mają od 4-5 lat, prędkości ładne 6-8Mbit/s), wcześniej było 2100 uruchomione, ale strzelali w las, o 3G Playa w budynkach można zapomnieć (jest co najwyżej w budynkach 1km od stacji), bo nie uruchomili UMTS900, całe pasmo idzie na EGSM900. Jak zrobił Plus? Owszem olał UMTS2100, bo zasięg na tej technologii słaby, a i teren na wiele nie pozwala. postawili Aero2, zasięg w całej okolicy full 3G nawet w budynkach, prędkość 3-4Mbit/s, co do smartphone wystarcza, oczywiście GSM900 ma się dobrze, a nawet lepiej niż przed modernizacją, bo zasieg się polepszył o 10-15dBm. Networks też się bierze do roboty, podstawili nową stację (stare zmodernizowane stacje są na niskim kominie), wyższą w lepszej lokalizacji, pewnie lada chwila przeniosą tam cały sprzęt, liczę na full 3G z tej stacji, po uruchomieniu UMTS900 zapewne na tej stacji będą dobrą konkurencją dla Plusa.

Odpowiedz

71. ~...
-1

2013-08-17 18:10:37

@Patryk7588 Na 90%. Solorz to słup Putina, a raczej jego urzedników. Jak myślisz, jak to możliwe że zwykły dresiarz ze stadionu nagle dostał takie pienaidze i władzę? Życiorys tego pana jest bardzo ciekawą lektura, tak ciekawą że można sie zastanawiać kto tak na prawdę w Polsce rządzi.

Odpowiedz