DAJ CYNK

Fuzja Vectry i Multimedia Polska jeszcze nie teraz. UOKiK przedłuża badanie sprawy

25.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1362

Ważne 0

0

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska z obawy o ryzyko ograniczenia konkurencji.

Transakcja została zgłoszona do UOKiK w sierpniu 2018 roku. Uczestnicy koncentracji  świadczą usługi telekomunikacyjne. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie  płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.

Z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Drugi może trwać maksymalnie 4 miesiące.

 

Źródło tekstu: UOKiK

Komentarze
Zaloguj się