DAJ CYNK

Francja pozywa firmy Google i Apple za nieuczciwe kontrakty deweloperskie

14.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2930

Ważne 4

5

Francja postawi przed sądem technologicznych gigantów za jednostronne narzucanie producentom oprogramowania cen i warunków za ich umieszczanie w sklepach Google Play i App Store.Francja postawi przed sądem technologicznych gigantów za jednostronne narzucanie producentom oprogramowania cen i warunków za ich umieszczanie w sklepach Google Play i App Store.

W wypowiedzi dla radia RTL minister finansów Francji Bruno Le Maire powiedział, że zdał sobie sprawę z tego, że firmy Google i Apple wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję na rynku urządzeń mobilnych i jednostronnie dyktują warunki podmiotom tworzącym aplikacje dla systemów Android i iOS oraz chcącym je umieścić w oficjalnych sklepach amerykańskich gigantów. Deweloperzy nie mają przy tym jakiejkolwiek siły negocjacyjnej i są zmuszeni do połknięcia haczyka, liny i ciężarka.

W związku z tym pozwę Google'a i Apple do sądu handlowego w Paryżu z powodu nadużyć - powiedział Le Maire. Mimo, że są tak potężni, firmy Google i Apple nie powinny traktować naszych startupów i naszych programistów tak, jak obecnie.


Bruno Le Maire, minister finansów Francji

Zobacz: Sklep App Store to coraz większe "przedsiębiorstwo" w strukturach Apple'a

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
6. ~Malta
1

2018-03-15 12:38:10

@1. To nie żaden socjalizm, tylko najprawdopodobniej część odpowiedzi na wprowadzenie przez administracje Trumpa ceł na stal i aluminium.

Odpowiedz

5. ~
0

2018-03-15 06:23:14

1) O monopolu za wiele to nie wiesz... O gospodarce również.

Odpowiedz

4. ~
1

2018-03-14 19:28:00

w ameryce tez ludzie dosłownie zdychaja w hospicjach i na ulicach bo nie maja kasy na leczenie raka, aids czy innych chorób, a jesli jestes ubezpieczony to od rodzaju ubezpieczenia zalezy jakie leki sie naleza, czy te stare czy najnowsze i najdroższe...w d...mam taki kapitalizm, wole byc już lewakiem i socjalista

Odpowiedz

3. ~pabloki
0

2018-03-14 17:07:49

1 widze też że jesteś zwollenikiem amerykańskiego kapitalizmu gdzie każdy może wszystko . liczy sie pieniądz. w Polsce gdyby to zainstaowac to połowa ludzi umrze z braku opieki medycznej reszta zniszczona kredytami z których nigdy sie nie uwolni.

Odpowiedz

2. ~pabloki
0

2018-03-14 17:05:59

1 to troche inaczej. chodzi o zapewnienie większej swobody. to nic że ktoś jest właścicielem platformy i zainwestował. to jest tak samo jak był regulaowany dostęp ( de facto zmuszanie ) telekomów do udostepniania swojej sieci innym dostawcom.

Odpowiedz

1. Mila89
0

2018-03-14 16:57:33

Wyobrazcie sobie ze Jestescie wlascicielem wielkiej hali wystawowej... najwiekszej w miescie postawionej w samym centrum miasta... normalnie moglibyscie sami tam sprzedawać swoje produkty i na tym zarabiac, jednak nie. Zapraszacie innych sprzedawców ustalacie ogolne warunki podajecie kwote czynszu. Wy zarabiacie jako wlasciciel(kase z czynszu) i wystawcy/sprzedawcy tez zarabiaja... generalnie kazdy zarabia kazdy wykrywa. I nagle wpada jakis urzedas ktoremu sie to nie podoba i skarzy was do sądu... czy to jest powazne? Deweloperom jak jest tak strasznie zle to moga nie twqorzyć aplikacji na ios czy Androida. a jak chcą to musza sie dostosowywać... coza socjalizm w tej UE panuje

Odpowiedz