DAJ CYNK

Francja pozywa firmy Google i Apple za nieuczciwe kontrakty deweloperskie

14.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3293

Ważne 4

5

Francja postawi przed sądem technologicznych gigantów za jednostronne narzucanie producentom oprogramowania cen i warunków za ich umieszczanie w sklepach Google Play i App Store.Francja postawi przed sądem technologicznych gigantów za jednostronne narzucanie producentom oprogramowania cen i warunków za ich umieszczanie w sklepach Google Play i App Store.

W wypowiedzi dla radia RTL minister finansów Francji Bruno Le Maire powiedział, że zdał sobie sprawę z tego, że firmy Google i Apple wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję na rynku urządzeń mobilnych i jednostronnie dyktują warunki podmiotom tworzącym aplikacje dla systemów Android i iOS oraz chcącym je umieścić w oficjalnych sklepach amerykańskich gigantów. Deweloperzy nie mają przy tym jakiejkolwiek siły negocjacyjnej i są zmuszeni do połknięcia haczyka, liny i ciężarka.

W związku z tym pozwę Google'a i Apple do sądu handlowego w Paryżu z powodu nadużyć - powiedział Le Maire. Mimo, że są tak potężni, firmy Google i Apple nie powinny traktować naszych startupów i naszych programistów tak, jak obecnie.


Bruno Le Maire, minister finansów Francji

Zobacz: Sklep App Store to coraz większe "przedsiębiorstwo" w strukturach Apple'a

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się