DAJ CYNK

Ericsson Mobility - czeka nas większy ruch w coraz szybszym Internecie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3540

W 2016 roku osiągnięty zostanie milowy krok w szybkości internetu mobilnego. Sieci LTE będą zdolne do przesyłania danych z prędkością 1 Gb/s.

W 2016 roku osiągnięty zostanie milowy krok w szybkości internetu mobilnego. Sieci LTE będą zdolne do przesyłania danych z prędkością 1 Gb/s.

Pojawienie się urządzeń umożliwiających korzystanie z takich prędkości spodziewane jest na drugą połowę 2016 roku, początkowo na rynkach takich jak Japonia, Stany Zjednoczone, Korea Południowa i Chiny, w nieco dalszej perspektywie na pozostałych rynkach. Użytkownicy mobilni będa mogli cieszyć się błyskawicznym dostępem do danych, pobieranie plików będzie o dwie trzecie szybsze niż obecnie.

Ruch w globalnych sieciach mobilnych zwiększył się o 60% pomiędzy Q1 2015 i Q1 2016, głównie z powodu rosnącej liczby subskrypcji smartfonów i powiększającego się zużycia danych w przeliczeniu na subskrybenta. Ericsson przewiduje, że z końcem 2021 roku, 90% ruchu w sieciach mobilnych będą generować smartfony.

W ciągu ostatniego kwartału liczba subskrypcji LTE wzrosła o 150 mln - to efekt dążenia operatorów do poprawy zadowolenia klientów i poprawy działania sieci. Obecnie, łączna ilość subskrypcji LTE wynosi 1,2 mld. Prędkość 1 Gb/s w sieciach LTE będzie osiągalna komercyjnie w ciągu 2016 roku.

Ilość danych komórkowych wykorzystywanych do oglądania wideo na smartfonach wzrosła o 127% w ciągu zaledwie 15 miesięcy (2014-15). W ciągu ostatnich czterech lat (2011-15) ilość czasu spędzanego przez nastolatków na oglądaniu telewizji/materiałów wideo na ekranie telewizora zmniejszyła się o 50%, w tym samym okresie czas oglądania telewizji/materiałów wideo na smartfonie wzrósł o 85%t. Wszystkie te informacje, w połączeniu z faktem, że dorastające pokolenie użytkowników mobilnych jest grupą w największym stopniu wykorzystującą transmisję danych do streamingu wideo (wliczając Wi-Fi i dane komórkowe) sprawiają, że są to najważniejsi konsumenci, których operatorzy komórkowi powinni monitorować.

Spodziewane jest też szybsze niż wcześniej zakładano wprowadzenie technologii 5G. Do tego celu potrzebne jest uzgodnienie spektrum dla krajow planujących wczesne uruchomienie sieci 5G. Będzie to uzupełnienie obecnego procesu, który skupia się na spektrum dla wdrożeń sieci 5G po roku 2020.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu