DAJ CYNK

Ericsson: miliard subskrypcji 5G w 2023 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2715

Prognozy Ericssona przewidują, że do roku 2023 będzie miliard abonentów rozszerzonego mobilnego internetu szerokopasmowego sieci 5G.Prognozy Ericssona przewidują, że do roku 2023 będzie miliard abonentów rozszerzonego mobilnego internetu szerokopasmowego sieci 5G.

Technologia 5G zostanie wdrożona jako pierwsza w gęsto zaludnionych obszarach miejskich i do końca 2023 roku obejmie ponad 20% światowej populacji. Pierwsze komercyjne sieci 5G New Radio (NR) powinny zacząć działać w 2019 roku, z głównymi wdrożeniami w 2020 roku. Pierwsze wdrożenia sieci 5G są przewidziane na kilku rynkach, w tym w USA, Korei Południowej, Japonii i Chinach.

Ericsson przewiduje, że do końca 2023 roku, mobilna transmisja danych wzrośnie ośmiokrotnie, osiągając 110 eksabajtów miesięcznie. Odpowiada to 5,5 milionom lat przesyłu wideo w jakości HD. We wszystkich regionach utrzymany zostanie wzrost mobilnej transmisji danych. Ameryka Północna do końca roku 2017 wykazywać będzie najwyższe średnie użycie mobilnej transmisji danych przez smartfony, przekraczające 7GB miesięcznie na osobę.

Według Ericsson oglądane treści wideo będą wciąż zwiększały mobilny ruch szerokopasmowy. Siłą napędową trendu wzrostowego wideo są młodzi millenialsi - osoby będące w przedziale wiekowym od 15 do 24 lat. Stremują oni 2,5 razy więcej niż osoby powyżej 45 roku życia.

Do końca tego roku LTE będzie dominującą technologią. Szacuje się, że do końca 2023 roku osiągnie 5,5 miliarda abonamentów i obejmie ponad 85% światowej populacji. Voice over LTE (VoLTE) został uruchomiony w ponad 125 sieciach, w ponad 60 krajach, we wszystkich regionach. Ocenia się, że do końca 2023 roku subskrypcje VoLTE sięgną 5,5 miliarda, co stanowi ponad 80% połączonych subskrypcji LTE i 5G.

[Aktualizacja]

Przy okazji warto przypomnieć, że Ericsson zaprezentował w Polsce laboratoryjny system 5G pracujący w paśmie 28 GHz w widmie o szerokości 1GHz.

Firma pokazała podczas Radio Tech Day system radiowy pracujący w sposób najbardziej zbliżony do prawdziwych warunków środowiskowych. Wykorzystano interfejs radiowy pracujący z prędkością 15 Gb/s z opóźnieniem poniżej 10 ms.. Zaprezentowany system 5G działa w paśmie 28 GHz w widmie o szerokości 1 GHz. To dzięki tak szerokiemu pasmu możliwe jest uzyskanie bardzo dużych przepustowości oraz bardzo niskich opóźnień

Najważniejsze cechy technologii 5G zostały zademonstrowane podczas gry 3D z elementami rzeczywistości wirtualnej. Dla porównania użytkownik miał szansę przetestować podobne środowisko w oparciu o technologię 4G aktualnie dostępną komercyjnie.
W trakcie Radio Tech Day Ericsson pokazał również najnowsze urządzenia Ericsson Radio System, na bazie których możliwa będzie budowa sieci radiodostępowej oraz transportowej w technologii 5G.

Otwarto w Krakowie również Ericsson Garage. Jest to wspólna, inkubatorowa przestrzeń dla operatorów, przedsiębiorstw, programistów, startupów, uniwersytetów i użytkowników końcowych, koncentrująca się na innowacjach w branży teleinformatycznej dotyczących 5G, cloud, wirtualizacji, Internetu Rzeczy i analityki Centrum R&D. Ma zapewnić innowatorom i startupom z całego świata przestrzeń do tworzenia przełomowych i właściwych rozwiązań dla rzeczywistych problemów branży.Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu