DAJ CYNK

Dobrzyński: Play najchętniej polecanym operatorem w biznesie

15.04.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4121

Ważne 7

3

W co czwartej firmie w Polsce jest przynajmniej jedna karta Play - powiedział na konferencji Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4 odpowiedzialny za marketing. Dodał, że Play jest najchętniej polecanym operatorem w biznesie.

W co czwartej firmie w Polsce jest przynajmniej jedna karta Play - powiedział na konferencji Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4 odpowiedzialny za marketing. Dodał, że Play jest najchętniej polecanym operatorem w biznesie.

NPS (ang. Net Promoter Score). To wskaźnik wyrażający skłonność klientów do polecania usług danej firmy (wartości od minus 100 do plus 100), będący uznanym wyznacznikiem poziomu satysfakcji klientów.

Operator

Wynik

Play

43%

Plus

19%

T-Mobile

10%

Orange

4%


Ogólne zadowolenie z z głównego operatora komórkowego (odpowiedź: zdecydowanie zadowolony):

Operator

Wynik

Play

46%

T-Mobile

34%

Plus

28%

Orange

26%


Ogólny poziom obsługi (odpowiedź: zdecydowanie zadowolony):

Operator

Wynik

Play

43%

T-Mobile

34%

Plus

31%

Orange

25%


Badanie dla Play przeprowadził Millward Brown w marcu na próbie 1504 ankietowanych.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
45. wlo
0

2013-04-16 20:12:12

AERO2 USER - oczywiście - wszak jest 4 operatorów, gdzie każdy ma po kilka różnych ofert dla róznego segmentu odbiorców usługi ;-)

Odpowiedz

44. wlo
0

2013-04-16 20:09:56

42 - nie śledzę na bieżąco ofert, ale jeśli tak mówisz, to pewnie tak było - w jakiejś promocji ;-) Tu ewidentnie są to cenniki - ja przynajmniej tak to widzę. Może w promocji jakiś rabat zrobią? Nie jest to ważne bo przecież ktoś kto będzie się decydował, nie będzie mógł raczej wybrać tego co mówisz, że było?

Odpowiedz

43. ~
1

2013-04-16 17:57:44

Odnosząc sie do samego rankingu, to dziwię się Play. Przecież każdy czytający branżowe portale wie doskonale, że Play w segmencie biznesowym praktycznie sie nie liczy,.Manipulują statystykami żeby w reklamach móc mówić, że 25% firm jest w Play ale te 25% firm stanowi 2% wszystkich kart firmowych

Odpowiedz

42. ~
1

2013-04-16 17:52:40

@wlo, wcześniej w Play mozna było mieć więcej, bo za 12,30zl: 350min + SD w Play i stacjonarne, za 27zł: 800min+SD w Play i na stacjonarne, za 24zł: 300min + SD w Play i na stacjonarne + 1GB - to były oferty a teraz nieznacznie, bo o 6zł ale ceny poszły w górę.

Odpowiedz

40. wlo
0

2013-04-16 13:36:33

Działa, działa... Teraz kiedy Play wprowadził całkiem atrakcyjne taryfy dla biznesu, wg mnie przynajmniej, korzystniej mieć abonament niż prepaid - nawet w Play ;-) Najniższe taryfy Play ma mocno konkurencyjne w stosunku do prepaida.

Odpowiedz

39. ~
-1

2013-04-16 12:16:55

Cos w tym jest przede wszystkim pozostali operatorzy nie zadbali o utrzymanie stalych klidntow, sam znam kilka osob ktore poprzenosily cale rodziny do play tnac znacznie koszty utrzymania telefonow i to naprawde dziala.

Odpowiedz

0

2013-04-16 11:24:31

Ja w marcu miałem 49% minut połączeń do Playa a w kwietniu mam 21%. Widać też sporą różnice w wydzwanianych minutach miesięcznie bo były święta. Przy cenach kilka groszy za minutę nikt sobie głowy nie zawraca gdzie się dzwoni.

Odpowiedz

37. ~GREG
0

2013-04-16 11:08:59

Z tego co pamiętam to Play dawał jakieś bonusy za polecenie oferty znajomym. Wiec gdyby inni operatorzy też coś dawali swoim klientom za polecenie kolejnego kontrahenta to wyniki tej ankiety byłyby zgoła inne. Poza tym przy tak małej próbie badawczej w stosunku do ilości klientów wszystkich operatorów wymienionych w tabeli nie są miarodajne w stosunku do ilości milionów klientów danych operatorów. Nie ma też podanej grupy docelowej na jakiej opierał się badacz. Jednym słowem można robić takie badania codziennie ( na tak małej próbie badawczej, 1504 ankietowanych dla każdego operatora) i wyniki każdego dnia będą korzystniejsze raz dla jednego raz dla drugiego, co i tak będzie świadczyć o małym procencie wypowiedzi w stosunku do ilości klientów operatorów. Moim zdaniem to tylko zabieg marketingowy chociaż tytuł i tabelki stawiają Play w korzystnym świetle, oczywiście dla kogoś kto nie czyta już dalej opinii internautów. Pozdrawiam.

Odpowiedz

36. ~APS
1

2013-04-16 09:45:16

Czasami mam wrażenie ,że ta stronka to tuba propagandowa Gruszki...Wy też ?

Odpowiedz

35. ~Wujek sam
0

2013-04-16 09:37:42

WT ma w play.Napewno pani z salonu sobi mu blowjoba.

Odpowiedz

34. ~Adam
0

2013-04-16 08:51:11

Ja mam tez sporo w wykazie z Play. I jak dzwonię to często wybieram u nich jesli maja numer nie z Play aby cos mi zeszlło z konta. Bo nie dam rady tego wydzwonic a tak to choc troche mi zejdzie. Ni i w statystykach mozna to odbierac że mało sie dzwoni do Play. Sam się zdziwiłem jak sprawdziłem ile osób ma numer z innej sieci a jest już w Play. Przekonali się co jest dobre

Odpowiedz

32. wlo
1

2013-04-16 08:18:31

thonka - takie rozdabnianie się nie ma sensu. Nie ma poza tym mozliwości zweryfikowania tych danych w odniesieniu do jednoosobowych przedsiębiorców. Sam, ze względów oczywistych - są to po prostu korzystniejsze oferty, korzystam z taryf biznesowych nie tylko w firmie. Jednak tym - w stosunku do tych, którzy nierzetelnie księgi prowadzą, że tak powiem - fiskus powinien się zajmować a nie operator ;-) Tak więc niech to będzie firma niezależnie od tego czy telefon jest rzeczywiście firmowy czy prywatny. Prepaidów raczej nie analizują, chyba, że jednak? r - w jaki zachwyt? Dla mnie ta statystyka nic kompletnie nie znaczy. Nie wiem nawet na czym to polega, nie rozumiem tej ststystyki - jak podadzą metodykę to ocenię jej wartość. Więc ani mnie to ziębi ani parzy. Mogę się domyślać, że głosy oddawali użytkownicy danej sieci - jest oczywiste, ze polecali to czego sami używają, co przekłąda się na wynik. Jeśli przyjąć (co sugeruje Witek zresztą), że Play ma największy udział wśród jednoosobowych i to tych , ze tak powiem "mało rentownych" to tym bardziej nie dziwi. Zrozum jedno - nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia pozycja mojego operatora w rankingu. Są ważniejsze aspekty które uwzględniam oceniając korzyści ze "współpracy" z operatorem niż pozycja w jakimkolwiek rankingu ;-) BTW - co poleca 96% użytkowników firmowych Orange? Skoro nie Orange?

Odpowiedz

31. ~maxio
0

2013-04-16 07:31:42

Jedna wielka manipulacja, panowie pr-owcy znowu przesadzili

Odpowiedz

29. ~OREo
1

2013-04-16 07:22:39

Badania prowadzone wg Play. Pewnie robili je we własnej siedzibie (na podwórku play). Właściwy wynik to usunięcie Play z pierwszego miejsca i dodanie go na ostatnim. Kto dzisiaj przy zdrowych zmysłach w biznesie wybiera Play? Większość idzie do T-Mobile i Orange lub też Plusa - dla tych z cierpliwością.

Odpowiedz

26. Kamil_K
0

2013-04-15 23:07:20

@wlo, ja mam już sporo numerów w Play w spisie telefonów i za zeszły miesiąc (total 864:02 min) mam całe 4 min 46 s do Play. Daje to 0,6%. Nigdy nie zastanawiam się, do jakiej sieci dzwonię. Coś mi się ta ich baza wydaje nieco nadmuchana ;-).

Odpowiedz