DAJ CYNK

Czy Sony Mobile przetrwa 2020 rok? Jest źle

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 36030

Sony Xperia 5

Sony na rynku mobilnym radzi sobie może o wiele lepiej niż HTC i nie notuje aż takich spadków jak LG, ale dalej nie można mówić, że sytuacja jest dobra. Japończycy znowu zanotowali spadek sprzedaży rok-do-roku.

W minionym roku kalendarzowym dział mobilny Sony sprzedał zaledwie 3,9 miliona smartfonów Xperia. To oczywiście najsłabszy wynik do tej pory. W ostatnim kwartale sprzedano aż 1/3 wszystkich zeszłorocznych urządzeń. To jednak spadek o 500 tysięcy w porównaniu z ostatnim kwartałem poprzedniego roku kalendarzowego. Jest jednak pewien promyczek - zwykle sprzedaż w czwartym kwartale była zaledwie około 20% wyższa niż w trzecim, teraz wzrost był ponad dwukrotny. Sony również zanotował spadek w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego, ale nie wyniósł on standardowo 59-63%, tylko zaledwie 28%. Może Japończycy faktycznie powoli idą dobrą drogą? A może po prostu twardych klientów Sony jest o wiele więcej niż takiego HTC?

W przeciwieństwie jednak do HTC, Sony ma z czego pokrywać straty działu mobilnego. Dochodowe są wszystkie inne segmenty: PlayStation, Sony Music, a mobilna gra Fate/Grand Order przebija pod względem zarobków wszystkie konkurencyjne tytuły na świecie. Sam dział mobilny w ostatnim kwartale zanotował zysk, a strata w roku podatkowym (który w Japonii trwa od marca do marca) 2019 najpewniej się zmniejszy. Ale...to wszystko zasługa cięć i restrukturyzacji. Nie można wiecznie na wszystkim oszczędzać, bo nie długo już zwyczajnie nie będzie na czym. Trzeba zacząć sprzedawać.

Zobacz Fate/Grand Order najczęściej komentowaną i najlepiej zarabiającą grą mobilną świata
Zobacz Rzekoma Sony Xperia 9 pojawia się w Internecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu