DAJ CYNK

Counterpoint: iPhone 12 to najchętniej kupowany smartfon w 1Q2021

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Counterpoint rynek smartfonów 1Q2021 iPhone 12

Counterpoint Research pokazał w swoim raporcie, jak sprzedawały się poszczególne smartfony w pierwszym kwartale 2021 roku. Liderem okazał się iPhone 12, a inne smartfony Apple'a zdominowały całe podium nie tylko pod względem liczby egzemplarzy, ale także ich wartości.

W pierwszym kwartale 2021 roku najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie był Apple iPhone 12, odpowiadający za 5% globalnego rynku. Produkty amerykańskiego giganta zdominowały całe podium: na drugim miejscu był iPhone 12 Pro Max, a na trzecim iPhone 12 Pro. Liderem rynku smartfonów z Androidem okazał się produkt firmy Xiaomi, Redmi 9A, zajmujący 5. miejsce na liście TOP10.

Zobacz: Konkurs w T-Mobile i Heyah: do wygrania iPhone 12, AirPods Max, Apple Watch, Xbox Series X i inne nagrody
Zobacz: Apple Music: chcesz bezstratnej jakości dźwięku? Kup nowe słuchawki!

Jeszcze większą przewagę Apple'a nad pozostałymi producentami smartfonów widać w rankingu uwzględniającym wartość sprzedanych urządzeń. W tym przypadku liderem w pierwszych miesiącach 2021 roku był iPhone 12 Pro Max. Na zakup tych urządzeń poszło 12% środków wydanych w 1Q2021 na smartfony. Pozostała część podium również w tym przypadku należała do produktów Apple'a: iPhone'a 12 i iPhone'a 12 Pro. Na liście TOP10 znalazły się również trzy inne iPhone'y - szczegóły na grafice poniżej.

Jeśli chodzi o smartfony z Androidem, to najwięcej zarobił Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Produkt Koreańczyków zajął 5. miejsce na liście TOP10.

 

Smartfony 1Q2021 top10

Zobacz: Wiceprezes Samsunga wyjdzie na wolność? Tego domagają się amerykańskie korporacje
Zobacz: Xiaomi nr 1 w Polsce - zagraża mu tylko Samsung

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint Research