DAJ CYNK

Centertel stracił 9 tys. SIM MVNO w 4Q2012

12.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3499

Ważne 1

0

31. grudnia w sieci Centertelu działało 69 tys. aktywnych kart SIM należących do MVNO. Oznacza to, że w IV kwartale stracił ich aż 9 tys.

31. grudnia w sieci Centertelu działało 69 tys. aktywnych kart SIM należących do MVNO. Oznacza to, że w IV kwartale stracił ich aż 9 tys.

Pierwsze karty MVNO zaczęły działać w sieci Centerelu w II kwartale 2007 roku. Wtedy wystartował myAvon, który swoją działalność zakończył w czerwcu 2010 roku. W III kwartale tego samego roku dołączyło WPMobi, który został zamknięty w maju 2009 roku. Na kolejnego MVNO - Aster - trzeba było poczekać kolejny rok.

W sieci Centertelu działają także dwaj MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), czyli firmy ułatwiające wejście innym podmiotom jako MVNO, głównie zapewniające im potrzebną infrastrukturę techniczną.

Pierwszym z nich jest polski MNI Mobile, na którego platformie działają trzy marki własne (SIMfonia, Ezo Mobile i Mobilking) i cztery zewnętrzne (m.in. Snickers Mobile, Crowley TeleMobile i Telepin Mobi).

Drugim MVNE jest duński Telogic, który podpisał umowę z Centertelem w sierpniu 2008 roku. Pierwszy projekt, z wielkopolską INEĄ, wystartował na początku stycznia 2010 roku. Kolejnymi dwoma - Telestrada i projekt 16 operatorów ISP.

Kwartał

Liczba aktywnych kart SIM MVNO w Centertelu

1Q2010

54 tys.

2Q2010

56 tys.

3Q2010

52 tys.

4Q2010

70 tys.

1Q2011

73 tys.

2Q2011

78 tys.

3Q2011

84 tys.

4Q2011

87 tys.

1Q2012

88 tys.

2Q2012

87 tys.

3Q2012

78 tys.

4Q2012

69 tys.

Źródło tekstu: wł

Tagi: centertel mvno
Komentarze
Zaloguj się
13. ~jade
0

2013-02-13 07:37:48

moze

Odpowiedz

12. ~Jo
0

2013-02-12 17:38:16

*****Snickers Mobile ????? a Pricessa Mobile nie ma ???? Albo "Baton Mars Mobile" ?? Dooobre.... ;)

Odpowiedz

11. tymis
0

2013-02-12 14:35:11

Niby nieistotny plankton a tu okazuje się, że mam u siebie na billingu Telogic. W tym wypadku to INEA, numer niejako przy okazji znalazł zastosowanie w miejscu braku zasięgu innego operatora.

Odpowiedz

10. ~Słoneczny
0

2013-02-12 14:03:11

Miało być oczywiście "boksów handlowych"

Odpowiedz

9. ~Słoneczny
0

2013-02-12 14:01:15

Ja bym tak się z tych MVNO nie naśmiewał. Wcześniej Play przyćmił wszystkich swoją asymetrią. Teraz sytuacja jest całkiem inna. Dlaczego niby taki MVNO miałby się nie utrzymać? Przecież duży operator nie będzie konkurował z takim podmiotem, który ma kilkaset tysięcy kart sim, bo zwyczajnie bardziej opłaca mu się stracić te kilkaset tysięcy klientów, niż obniżyć ceny wszystkim swoim klientom. Porównując z trochę innej beczki, podobnie kiedyś Netia jechała tylko na infrastrukturze TP. Nawet operatorzy komórkowi oferowali usług na łączach TP. I jakoś dla wszystkich miejsca starczyło. Kilku zbańczyło, ale kilku też przetrwało. W supermarkecie też jest miejsce dla małych boków handlowych. Tak, więc pora zaakceptować nowy ekosystem, zamiast ciągle wspominać widmo poprzednich bankructw.

Odpowiedz

8. ~aa
0

2013-02-12 13:46:40

@7 Chyba jednak trzeba :)

Odpowiedz

7. ~
0

2013-02-12 12:59:36

@6, podobnie poważnie nie można traktować twojego komentarza.

Odpowiedz

6. ~
-1

2013-02-12 12:01:42

Przecież te MVNO to takie tymczasowe pralnie pieniędzy, tego nie ma sensu traktować poważnie.

Odpowiedz

5. ~
1

2013-02-12 10:47:22

Tutaj chyba Mobilking zrobił swoje. Niestety ale dotychczasowa polityka w sprawie MTR nie sprzyjała MVNO ale teraz jest już lepiej więc jest szansa na mocnego MVNO. Wiadomo rynek jest nasycony i trudno zdobywać klientów. To, że MVNO może mieć silną pozycję widać po inny krajach UE Holandia, Niemcy, UK.

Odpowiedz

4. ~v
0

2013-02-12 10:44:16

wlo, taki rynek, nie ma się z czego cieszyć... btw: Mobilking to już chyba nie istnieje, bo w newsie stoi po "działają"

Odpowiedz

3. wlo
-1

2013-02-12 09:46:18

No cóż... Obce gatunki mają problemy z dostosowaniem się do lokalnych warunków ;-) Na chwilę urozmaicają krajobraz , zeby zostać przez niego wchłonięte i zagłuszone a w końcu wyparte. Dlatego śmieszą mnie co chwilę (w momencie premiery kolejnego MVNO) powtarzane glupoty o rewolucji na rynku jakiej tenże dokona...

Odpowiedz

2. WitekT
1

2013-02-12 09:19:59

uzer: grudnia. ;-) Ale na pewno nie marca, jak było - poprawione, dzięki! :-)

Odpowiedz