DAJ CYNK

CBOS: jak korzystamy z telefonów komórkowych

21.09.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 187

Ważne 4

3

91% dorosłych Polaków korzysta z telefonów komórkowych - wynika z badania CBOS. Z tego 41% używa telefonów klasycznych, 35% smartfonów, a 15% ma oba urządzenia.

91% dorosłych Polaków korzysta z telefonów komórkowych - wynika z badania CBOS. Z tego 41% używa telefonów klasycznych, 35% smartfonów, a 15% ma oba urządzenia.

Poza prowadzeniem rozmów (100% badanych) i wysyłaniem/odbieraniem wiadomości SMS (78%), kolejną najczęściej wykorzystaną opcją jest aparat cyfrowy (57%). Wykonywanie zdjęć jest bardziej popularne niż korzystanie z zegarka i budzika (53%), korzystanie z terminarza (44%) czy też przeglądanie stron internetowych (37%) i odbieranie poczty e-mail (28%)Z nawigacji korzysta 27% badanych, a do obsługi kont w serwisach społecznościowych przyznaje się 22% badanych. Trochę mniej osób ogląda wideo (20%), czy też gra w gry(18%).

Najmniej popularne funkcje to czytanie książek i plików tekstowych (9%), oraz płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfona (5%). Poza tym wśród innych, nie wyszczególnionych opcji (3%) wymieniano takie funkcje jak: latarka, kalkulator, notatnik, słownik, krokomierz, a także komunikatory internetowe.

Jak podaje CBOS, z badania wynika, że wśród użytkowników smartfonów przeważają m.in. osoby w wieku od 18 do 44 roku życia. Posiadaczami wyłącznie klasycznych telefonów komórkowych są najczęściej osoby w wieku 45 lat i powyżej - wykorzystują oni telefon wyłącznie do rozmów. Najmłodsi użytkownicy w największym stopniu sięgają po pozostałe możliwości telefonów, co jest również związane z faktem, iż ogromna większość z nich posiada smartfony.

Dane pochodzą z badania "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w sierpniu na reprezentatywnej próbie 1040 dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło tekstu: CBOS, wł

Tagi: cbos
Komentarze
Zaloguj się