DAJ CYNK

Canalys: w 2023 roku telefony 5G będą popularniejsze od modeli 4G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5931

Podczas odbywających się w Szanghaju targów MWC firma Canalys przedstawiła prognozy dotyczące ekspansji telefonów 5G na światowe rynki. W 2023 roku mają one stanowić ponad połowę wszystkich smartfonów, które trafią do sprzedaży.

Według firmy analitycznej Canalys, smartfony obsługujące sieci 5G dosyć szybko zadomowią się na światowych rynkach, a ich udział wśród wszystkich urządzeń będzie systematycznie wzrastał. W 2023 roku telefony 5G powinny mieć już 51,4% udziału w rynku.

Canalys przewiduje, że w ciągu 5 lat na rynek trafi 1,9 mld smartfonów 5G, z czego 774 mln w samym roku 2023. Najwięcej takich urządzeń (34%) trafi do Chin, a także do Ameryki Północnej (18,8%) oraz państw regionu Azja Pacyfik (17,4%).

Zobacz: Z sieci 5G w Korei Południowej korzysta już ponad milion użytkowników
Zobacz: Ericsson Mobility Report: rozwój sieci 5G jest szybszy niż przewidywano

W Chinach ekspansja smartfonów 5G będzie szczególnie szybka. Canalys przewiduje, że na tamtejszym rynku udział takich urządzeń już w 2020 osiągnie poziom 17,5%. Jednocześnie analitycy podkreślają, że szerokie rozpowszechnienie smartfonów obsługujących sieci 5G nie musi być równoznaczne z udanym wdrożeniem technologii 5G. Pełne wdrożenie 5G może zająć znacznie więcej czasu, niż miało to miejsce w przypadku 4G, z uwagi na większy stopień złożoności nowej technologii.

Zobacz: UKE: stanowiska Orange, Play, Plusa i T-Mobile w sprawie dystrybucji częstotliwości sieci 5G
Zobacz: Krótka Opowieść o Społeczeństwie 5.0, czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G - wnioski z publikacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Canalys

Przewiń w dół do następnego wpisu