DAJ CYNK

Brak WiFi w firmie może utrudnić rozwój

09.12.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3845

Ważne 4

5

Ponad połowa europejskich firm nie udostępnia sieci bezprzewodowej swojemu personelowi. Ponadto badania ZyXELa wykazały, że co dziesiąty pracownik przez słabą jakość infrastruktury w firmie nie mógł zakończyć procesu sprzedaży.

Ponad połowa europejskich firm nie udostępnia sieci bezprzewodowej swojemu personelowi. Ponadto badania ZyXELa wykazały, że co dziesiąty pracownik przez słabą jakość infrastruktury w firmie nie mógł zakończyć procesu sprzedaży.

Ponad 50% firm w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii i w Wielkiej Brytanii nie oferuje swoim pracownikom dostępu do firmowej sieci bezprzewodowej. Niezależne badania 2,5 tys. europejskich pracowników biurowych przeprowadzone przez firmę Censuswide na zlecenie ZyXELa ujawniły, że w całej Europie z powodu słabej infrastruktury sieciowej firmy pozbawiają się okazji biznesowych na sprzedaż.

Tylko 45% ankietowanych ma dostęp do firmowej sieci bezprzewodowej. Jedna na dziesięć osób stwierdziła, że przez niską jakość połączenia internetowego nie mogła zakończyć procesu sprzedaży - ukazując tym samym, jak słaba jakość infrastruktury IT może negatywnie wpływać na rozwój biznesu. Co więcej, 15% ankietowanych potwierdziło, że niska jakość komunikacji stanowiła problem w osiągnieciu ich celów sprzedażowych, a 25% zgodziła się, że zła jakość połączeń uniemożliwiła im dotrzymanie terminu.

Były również pozytywne wskaźniki przedsiębiorstw obejmujące nowe technologie i elastyczne praktyki współpracy. Na przykład prawie 40% ankietowanych wskazywało, że ma możliwość pracy z domu, a 25% korzystała z rozwiązań bazujących na technologii chmury osobistej typu Salesforce.com, Dropbox lub Google Drive. To ukazuje, że istnieje w firmach potrzeba korzystania z nowoczesnych rozwiązań i technologii, ale niektóre firmy nie nadążają z dostarczaniem odpowiednich narzędzi do pracy, w tym dotyczących komunikacji.

Źródło tekstu: ZyXEL

Tagi: wifi zyxel
Komentarze
Zaloguj się
23. Sig
0

2015-02-20 10:14:55

@22 - ale za reklamę to płać :-)

Odpowiedz

22. ~gość
-1

2015-02-20 10:13:43

Sieć WiFi nie musi oznaczać braku bezpieczeństwa danych. Odpowiednio skonfigurowane sieci oraz urządzenia do użytku w firmach pozwalają na bezpieczne korzystanie z usługi. Polecam Aforte - rozwiązania WiFi dla biznesu.

Odpowiedz

21. ~cloudy
0

2014-12-10 11:22:49

Najlepsza z tego wszystkiego jest OSOBISTA chmura ? tak tak - salesforce.com

Odpowiedz

20. ~antyGALAS
0

2014-12-10 09:44:23

pierwsze 3 akapity to zmielony kotlet ;-/ ostatni też nie lepszy, żenua.

Odpowiedz

19. Spacedust
0

2014-12-09 19:36:35

Wi-Fi we firmie powinno być zakazane. A już na pewno to nadchodzące na 60 GHz.

Odpowiedz

2014-12-09 18:56:23

Tekst chyba rzeczywiście pisany dla pudelka. Jak woźny nie mógł zakończyć procesu sprzedaży bo nie miał dostępu do sieci WiFi to może i dobrze ;) ZyXEL próbuje sprzedać swoje produkty nieudolnie manipulując danymi.Czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie że jak ktoś się dostanie do firmowej sieci WiFi to czekają tam na niego najskrytsze informacje firmy łączenie z gołymi zdjęciami pracowników ;) Wydaje mi się że to może być bardziej skomplikowane niż router od neostrady obsługujący pc, tablet i telefon.

Odpowiedz

17. drozda
0

2014-12-09 16:24:19

Kto nie uruchomił WiFi w firmie ten przegrał życie .....

Odpowiedz

16. PiotrM
0

2014-12-09 16:18:22

Artykuł - potworek

Odpowiedz

15. ~Fujarka
0

2014-12-09 16:05:03

@14 to pomysl teraz co za fajans siedzi w redakcji telepolisu.To jest dno!!!!!!

Odpowiedz

14. ~
0

2014-12-09 14:54:47

artykuł do pudelka dajcie, a nie tu, takie bzdety POWER USEROM podstawiacie. wstyd redakcjo!

Odpowiedz

2014-12-09 13:02:04

Artykuł mi śmierdzi promowaniem chmury. Tylko głupek udostępnia zasoby firmy w chmurze obcym firmom. Nie mógł dokończyć sprzedaży przez złą infrastrukturę sieci. Jak sieć jest źle zrobiona i jeden z pracowników zabiera całe zasoby sieci to się nie dziwię. Wystarczy, ze zamiast pracować ściąga lub ogląda filmy. Po co komu WiFi w firmie. Jeśli pracujesz na komputerze to tylko kabel. Jest zdecydowanie lepszy i nie ma ryzyka podpięcia się do sieci przez osoby trzecie.

Odpowiedz

12. ~Brk
0

2014-12-09 12:55:22

Ale bzdury!

Odpowiedz

11. Blank
0

2014-12-09 12:18:05

"Brak WiFi w firmie może utrudnić rozwój" ... " szkodników"

Odpowiedz

10. ~
3

2014-12-09 12:15:49

W zastosowaniach profesjonalnych najlepszy WLAN zwykle nie zastąpi nawet amatorsko wykonanej sieci LAN.

Odpowiedz