DAJ CYNK

Aukcja LTE - wyniki po 1. dniu

10.02.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9369

Ważne 10

0

Zakończył się pierwszy dzień licytacji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Znamy już poziom kwot, który został dziś osiągnięty przez 6 startujących w aukcji podmiotów.

Zakończył się pierwszy dzień licytacji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Znamy już poziom kwot, który został dziś osiągnięty przez 6 startujących w aukcji podmiotów.

Zobacz: Wystartowała aukcja LTE.

Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 5 bloków z pasma 800 MHz (wzrost cen względem wywoławczych średnio o 4,47%):

Blok

Osiągnięta cena

A1

257,575 mln zł

A2

257,575 mln zł

A3

262,500 mln zł

A4

273,000 mln zł

A5

255,025 mln zł

Razem

1305,675 mln zł


Ceny osiągnięte na koniec dnia dla 14 bloków z pasma 2600 MHz (wzrost cen względem wywoławczych średnio o 1,5%):

Blok

Osiągnięta cena

B1

25,000 mln zł

B2

25,250 mln zł

B3

25,250 mln zł

B4

26,000 mln zł

B5

26,000 mln zł

B6

26,000 mln zł

B7

25,250 mln zł

B8

25,250 mln zł

B9

25,000 mln zł

B10

25,250 mln zł

B11

25,250 mln zł

B12

25,000 mln zł

B13

25,250 mln zł

B14

25,250 mln zł

Razem

355,25 mln zł


UKE nie podaje kto na danym bloku złożył najwyższą ofertę. Licytujący widzą tylko, czy ich oferta jest najwyższa czy nie.

Przypomnijmy, że w aukcji startuje Polkomtel, Orange, T-Mobile, P4, Hubb Investments (spółka zależna Emitela) oraz NetNet (spółka należąca do syna Heronima Ruty, partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka). Wszyscy zadeklarowali chęć zdobycia maksymalnej puli, czyli po dwóch bloków z pasma 800 MHz oraz czterech z pasma 2600 MHz.

Zobacz: Znamy uczestników II etapu aukcji LTE.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
44. ~piotrek
0

2015-02-12 16:43:12

Ok zapis z kropkami jest nieprawidłowy w naszym kraju jednak zapis Witka także jest nie poprawny w moim zapisie błędne są tylko kropki powinny być spacje.Wedle witka wyszło:262,500 =262 000 000,5czytaj dwieście sześćdziesiąt dwa miliony i pięćdziesiąt groszy.powinno być:262,5 mln lub 262 500 000a co do pani myślę, że urzycie kropki zamiast spacji jest mniejszym błędem niż niewłaściwe stosowanie przecinków.Witek zanim odpiszesz to poczytaj trochę, bo sam tytuł redaktora nie wystarczy do bycia autorytetem i nieomylnym.i ładniej byłoby:1 305 679 000

Odpowiedz

43. ~@42
0

2015-02-11 17:47:25

@42 to pocieracze

Odpowiedz

42. ~Adam
1

2015-02-11 13:30:54

@21 Co to jest Ślizgacze?????????

Odpowiedz

41. sapphire
0

2015-02-11 11:24:15

@13: Chodzi mi o efektywność wykorzystania pasma. Zgadzam się, że częstotliwości się nie rozmnoży, niemniej technologie ciągle ewoluują, żeby korzystać z nich jak najlepiej. Czy LTE to już szczyt możliwości technicznych? Nie sądzę. ;)

Odpowiedz

40. ~ref. kanapka
-1

2015-02-11 09:16:07

Tomaszewski, kupiłeś coś dla playa?

Odpowiedz

39. ~P
0

2015-02-11 07:13:40

Na przykład w mojej miejscowości. Tyle że N! Ma każda stacje na radiolini, a plus na światłowodowe. Play ma jedną na swiatelku i jedna na radiolini 90. Po testach wyszło ze najlepiej chodzi plus na hspa+dc.

Odpowiedz

38. ~redbull
0

2015-02-10 23:11:41

@ 35. na logikę tak, ale tam nie koniecznie wszystko musi być logiczne, teoretycznie można by to skończyć w dzień, chyba że przebijają się co 1pln:)

Odpowiedz

37. ~ola
1

2015-02-10 23:10:23

Ja Was z tymi kosztami nie rozumiem.. są miejsca gdzie po modernizacji Nw! ma 4 nadajniki, pluis aż 1, play 2... I jakoś Nw! nie likwiduje...

Odpowiedz

36. ~Tomek
-1

2015-02-10 23:02:18

Trzymam kciuki za Polkomtela, bo Plusowi przydałoby się powiększenie zasięgu lte. Niby wszystko teraz u nich ok, ale zasięgu dawno nie powiększali.

Odpowiedz

35. WitekT
0

2015-02-10 23:01:19

redbull: jeżeli dobrze rozumuję, to licytacje na wszystkich blokach powinny skończyć się w miarę równolegle. A aukcja powinna potrwać jeszcze parę ładnych tygodni...

Odpowiedz

34. wlo
0

2015-02-10 21:56:24

ad 15 jeszcze. zaproponowany przez Ciebie zapis miliarda - z tymi kropkami jest NIEDPIUSZCZALNY. Jeśli więc tego Cię pani jeszcze uczyła oprócz tego że tysiąc milionów to miliard... Dobrze by było, gdyby w cholerę rzuciła nauczanie i zajęła się sprzątaniem kibli w tej szkole ;-)

Odpowiedz

33. ~redbull
0

2015-02-10 21:28:28

Szkoda że brakuje informacji czy to koniec licytacji któregoś bloku, czy wszyscy jadą od jutra dalej.

Odpowiedz

32. ~
3

2015-02-10 21:04:58

@29Owszem, liczba klientów jest skończona, ale użycie kart SIM już nie. Co powiesz na nasycenie rynku kartami SIM na poziomie około 150%? To znaczy, że w teorii co druga osoba korzysta z dwóch SIM. Niektórzy mają tak, że jedną kartę SIM mają np. do telefonu, drugą do modemu do laptopa, trzecią do routera w domu, czwartą w telefonie służbowym itd. itd. a to wszystko coraz większy abonament i zyski.Co do nadajników to najpierw mówiłem w teorii jak zwiększyć pojemność sieci, a potem o rzeczywistości, że w niektórych miejscach się nie da, ale też w wielu się jednak da.Grzebanie, a ściąganie to dwie różne rzeczy. Włączenie strony (średnio około 3MB) i czytanie jej przez dłuższy czas nie zawala aż tak mocno sieci, a nie wszyscy przecież będą się przenosić na LTE. Po pierwsze trwające umowy o internet stacjonarny, po drugie pogląd, że stacjonarny internet to stałe warunki itd.Limitów np. w Play aż takich rygorystycznych nie ma (regulaminowo 100GB, w rzeczywistości nawet 500GB) bez różnicy czy w 3G czy LTE i w wielu miejscach internet nadal przyzwoicie działa.

Odpowiedz

31. ~
1

2015-02-10 20:55:03

Orange, Orange, Orange naprzód yes yes yes ;)))

Odpowiedz