DAJ CYNK

ARiMR korzysta z sieci GTS i EXATEL

06.06.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2234

Ważne 2

1

Konsorcjum firm GTS Poland i EXATEL wygrało przetarg publiczny i świadczy usługi transmisji danych w technologii DWDM dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Wartość kontraktu to 19 mln zł brutto.

Konsorcjum firm GTS Poland i EXATEL wygrało przetarg publiczny i świadczy usługi transmisji danych w technologii DWDM dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Wartość kontraktu to 19 mln zł brutto.

GTS Poland i EXATEL w ramach usługi transmisji danych, realizowanej w technologii DWDM, zapewniają replikację danych między podstawowym i zapasowym centrum danych ARiMR w czasie rzeczywistym. W ośrodkach przetwarzania danych gromadzone są wszystkie informacje związane z realizacją zadań statutowych Agencji. Obiekty te znajdują się różnych lokalizacjach.

W celu zapewnienia ciągłości biznesowej Agencji, usługa jest świadczona z wykorzystaniem łącza głównego i zapasowego. Jedno z nich znajduje się w sieci światłowodowej GTS, a drugie w sieci EXATEL.

Usługa transmisji danych jest świadczona w wariancie zarządzanym, co oznacza, że spółki prowadzą stały monitoring wydajności sieci i są odpowiedzialne za jej prawidłowe funkcjonowanie, jak również obsługę urządzeń końcowych. W ramach kontraktu istnieje możliwość zmiany parametrów przepływności sieci.

Źródło tekstu: GTS

Tagi: Exatel
Komentarze
Zaloguj się
6. ~
0

2013-06-07 12:17:34

"Jedno z nich znajduje się w sieci światłowodowej GTS, a drugie w sieci EXATEL." - fajnie, tyle że obie firmy właściwie nie mają swojej sieci światłowodowej i jadą na dzierżawie.... może nawet oba fizycznie w tym samym kablu? Ale backup jest ;)

Odpowiedz

5. ~assik
0

2013-06-06 16:42:21

@2, gdybym nie wiedział czym sie zajmują to bym się nie interesował....ale jakby nie patrzeć to chyba agencja Skarbu Państwa Czym jest ARiMR? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi. Zajmują się więc "rozdawnictwem" ale przy okazji to jak to @3 napisał :)

Odpowiedz

4. ~
0

2013-06-06 14:50:33

Czy ten biznes to "PSL na swoim" ? :)

Odpowiedz

3. ~abc
0

2013-06-06 12:30:38

@1, panowie z PSL odpowiedzą na twoje pytanie ;) np. Pan Serafin @2, rządowa agencja - podatki chyba od pensji swoich pracowników.

Odpowiedz

2. ~Nokia
0

2013-06-06 12:01:58

@1, a co cie to interesuje? Podatki płacą.

Odpowiedz

1. ~assik
1

2013-06-06 11:55:08

no i???? W celu zapewnienia ciągłości biznesowej Agencji....a co to za biznes oni prowadzą????

Odpowiedz