DAJ CYNK

Apple kontra Qualcomm. Tim Cook dla CNBC: "Nie rozmawiamy o ugodzie". Przedstawiciele Qualcomm: "Jak to nie?"

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3565

W wywiadzie dla CNBC Tim Cook poinformował, że Apple nie prowadzi ostatnio jakichkolwiek rozmów w sprawie ugody w wojnie patentowej z Qualcommem. Na reakcję przedstawicieli producenta procesorów mobilnych nie trzeba było długo czekać.

Zapytany przez prowadzącego o sytuację sporu z Qualcommem Tim Cook stwierdził, że Apple od trzeciego kwartału ubiegłego roku nie prowadzi żadnych rozmów z Qualcommem, zmierzających do podpisania ugody (wątek dotyczący sprawy zaczyna się w okolicy 17. minuty wywiadu).

Obie firmy pozostają ze sobą w intensywnym sporze sądowym. Qualcomm twierdzi, że Apple jest mu winne kilka miliardów dolarów, a tymczasem producent iPhone'ów uważa, że modemy Qualcommu są za drogie.

Tymczasem jeszcze pod koniec listopada dyrektor generalny Qualcommu Steve Mollenkopf twierdził, że jego firma wkrótce pogodzi się z Apple. Ostatnią wypowiedź Tima Cooka dla CNBC przedstawiciele producenta mobilnych procesorów określili mianem "wprowadzającej w błąd". Mimo wszystko trudno jest wierzyć w zapewnienia o rychłej ugodzie między obydwoma gigantami. Warto przypomnieć, że już w październiku 2017 roku Mollenkopf mówił o zakończeniu konfliktu z Apple.

Zobacz: Dyrektor generalny Qualcommu twierdzi, że jego firma wkrótce pogodzi się z Apple'em
Zobacz: Chiny zakazują sprzedaży wszystkich iPhone'ów. Bez względu na wersję systemu
Zobacz: Apple zaktualizuje iPhone'y w Chinach, by nadal mogły być tam sprzedawane

Konflikt odbił się negatywnie na kondycji iPhone'a w Chinach. Pod koniec ubiegłego roku producent dostał zakaz sprzedaży swoich smartfonów na terenie Państwa Środka, ze względu na naruszenie własności intelektualnej Qualcommu. Apple zapowiedziało stosowną aktualizację oprogramowania, która ma zwolnić choć część z portfolio telefonów z systemem iOS ze wspomnianego sądowego zakazu.

Źródło tekstu: Reuters, CNBC

Przewiń w dół do następnego wpisu