DAJ CYNK

Apple zaktualizuje iPhone'y w Chinach, by nadal mogły być tam sprzedawane

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3780

Chiński sąd zakazał na wniosek Qualcommu sprzedaży starszych iPhone'ów (od 6 do X) na tamtejszym rynku. Apple twierdzi, że "sporną funkcjonalność" można naprawić za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Sąd w Chinach przychylił się do wniosku Qualcommu i stwierdził, że iPhone'y od modelu 6 do modelu X naruszają dwa patenty należące do producenta Snapdragonów. Na początku Apple twierdził, że zakaz sprzedaży będzie dotyczył tylko smartfonów ze starszym systemem operacyjnym niż iOS 12. Oprogramowanie daje się jednak aktualizować. Potem okazało się, że zakaz sprzedaży starszych iPhone'ów dotyczy także tych urządzeń, które dostały najnowszą wersję systemu.

Apple wciąż twierdzi, że niekorzystny dla niego wyrok chińskiego sądu da się obejść aktualizacją oprogramowania. Amerykański koncern poinformował agencję Reuters, że już w przyszłym tygodniu dostarczy aktualizację do iPhone'ów w Państwie Środka, która zajmie się funkcjonalnością naruszającą własność intelektualną Qualcommu. Czy to wystarczy, dowiemy się wkrótce. Sam Qualcomm dąży do tego, by w Chinach zakazano także sprzedaży najnowszych iPhone'ów (XS, XS Max i XR), którym i tak nie wiedzie się najlepiej (ich sprzedaż jest niższa od oczekiwanej).

Zobacz: Chiny zakazują sprzedaży wszystkich iPhone'ów. Bez względu na wersję systemu
Zobacz: Zakaz sprzedaży iPhone'ów w Chinach
Zobacz: Donald Trump chce obłożyć iPhone'y produkowane w Chinach dodatkowym podatkiem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu