DAJ CYNK

[Aktualizacja] Walne Cyfrowego Polsatu dało zielone światło na przejęcie Polkomtela

16.01.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6046

Ważne 6

9

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu decydowało o warunkowej emisji do 291,2 mln nowych akcji, którymi platforma cyfrowa zapłaci za Polkomtel.

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu decydowało o warunkowej emisji do 291,2 mln nowych akcji, którymi platforma cyfrowa zapłaci za Polkomtel.

Zobacz: Cyfrowy Polsat przejmuje Polkomtel!

Cena emisyjna została ustalona na poziomie 21,12 zł. Wyemitowane akcje zostaną pokryte w całości wkładem niepieniężnym w postaci udziałów spółki Metelem o łącznej szacunkowej wartości w kwocie 6,15 mld zł. Sprzeciw wobec uchwały zgłosiły: Aviva OFE, Nordea OFE i PZU OFE. Działający w porozumieniu akcjonariusze Aviva OFE i Nordea OFE nie zgadzają się z wyceną udziałów w Metelem dokonaną przez zarząd Cyfrowego Polsatu. W ich opinii wycena udziałów w Metelem powinna oscylować w granicach 5,3-5,4 mld zł. Aviva OFE i Nordea OFE mają odpowiednio: 5,74% i 1,43% udziałów w kapitale oraz 3,79% i 0,94% głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

Dzisiejszy kurs Cyfrowego Polsatu na giełdzie oscyluje wokół 19,30 zł.

Zobacz: Operacja "Polkomtel" to front finansowy, a nie usługowy.

[Aktualizacja 19:18]

Obradujące dziś nadzwyczajne walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu nie podjęło wszystkich uchwał potrzebnych aby firma mogła przejąć Polkomtel - pisze Rzeczpospolita.

Po podjęciu pierwszej uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, na wniosek jednego z akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zgromadzenie zostało przerwane do 23. stycznia do godziny 10-tej rano - poinformowała rzeczpospolitą Olga Zomer, rzecznika telewizyjnej grupy.

Z informacji dziennika wynika, że w dalszej części zgromadzenia wywiązała się dyskusja, zainicjowana właśnie przez OFE. Fundusze miały dążyć do głosowania uchwał grupami i w ten sposób uzyskać faktyczny wpływ na przebieg walnego zgromadzenia. Jednak z opinii prawnych posiadanych przez Cyfrowy Polsat wynika, że spółki ta możliwość nie dotyczy.

Nie chodzi de facto o tzw. głosowanie grupami. Zdaniem OFE, ponieważ kapitał Cyfrowego Polsatu dzieli się na akcje imienne i na okaziciela, to aby uchwała o podwyższeniu kapitału została podjęta w obu kategoriach za uchwałą powinno paść przynajmniej 3/4 głosów. Dziś podczas głosowania w kategorii akcji na okaziciela za podwyższeniem kapitału oddano tylko 10% głosów - wyjaśnia jeden z rozmówców Rzeczpospolitej.

Źródło tekstu: PAP, wł

Komentarze
Zaloguj się