DAJ CYNK

82,6% urządzeń z Androidem ma już wersję 4.1 lub wyższą

02.12.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4104

Ważne 4

1

Już 33,9% urządzeń z systemem Android działa w oparciu o wersję 4.4 KitKat - wynika z danych opublikowanych przez Google.

Już 33,9% urządzeń z systemem Android działa w oparciu o wersję 4.4 KitKat - wynika z danych opublikowanych przez Google. Wzrost udziału tej wersji systemu widać w porównaniu do stycznia, gdy wynosił on 1,8%.

Popularne wciąż Androidy z rodziny Jelly Bean (4.1 do 4.3) posiadają niecałe 49% rynku, ale wraz z wersją 4.4 KitKat znajdują się na 82,6% urządzeń.

Dane uwzględniają tylko te urządzenia, z których użytkownik odwiedził Google Play. W zestawieniu nie ma danych dotyczących urządzeń z systemem starszym niż Android v.2.2, ponieważ urządzenia te nie obsługują nowego sklepu Google Play. W sierpniu 2013 r. urządzenia ze starszym systemem stanowiły ok. 1% urządzeń, które logowały się do usług Google.

Wersja Styczeń 2014 Listopad 2014
2.2 (Froyo) 1,3% 0,5%
2.3.3-2.3.7 (Gingerbread) 20,0% 9,1%
4.0.3-4.0.4 (Ice Cream Sandwich) 16,1% 7,8%
4.1.x (Jelly Bean) 35,5% 21,3%
4.2.x (Jelly Bean) 16,3% 20,4%
4.3 (Jelly Bean) 8,9% 7,0%
4.4 (KitKat) 1,8% 33,9%

Dane dotyczące urządzeń były zbierane przez 7 dni do dnia 1 grudnia.

Źródło tekstu: Android, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~Adam
-2

2014-12-03 18:42:21

Tylko android 4.0.4 bądź niższy. Reszta to szajs i nic nie warte aktualizacje, a w dodatku brak wsparcia flash playera dziękuje nie biore. Co nowszy soft tym gorszy

Odpowiedz

20. Morvius
0

2014-12-03 10:30:41

@15 wiem, że dostanie drugie życie bo w taki sposób sgs2 odratowałem ;) @16 niby się da ale jednak sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie ;P

Odpowiedz

19. ~
0

2014-12-02 23:05:48

No i spory jednak wciąż udział androida 2.3 jakby nie było. Nie każdy potzrebuje aktualizacji ;)

Odpowiedz

18. ~ZyZy
0

2014-12-02 22:40:15

Z tego zestawienia wynika ze systemy od 2.2 do 4.4 to 100% urządzeń logujących się do Google Play, gdzie dane są jak wynika z 7 ostanich dni listopada.Dlaczego nie ma uwzględnia dla Androida 5.0 - przecież Nexus i LG G3 aktualizacje dostały wcześniej....

Odpowiedz

17. ~Wujek_Zurek
1

2014-12-02 20:46:04

Zreszta serwisy tez wgrywaja oprogramowanie, na przyklad serwis w c.h. land w 100-licy, z tym ze licza sobie 5 czy 6 dyszek, jak serwis autoryzowany to i gwarancja zostaje. Kiedys bylem oddac u nich sgs-a 2, funkiel nowka z pudelka zakupiony w saturnie i po tygodniu padla plyta glowna, az nie mogli uwierzyc :D

Odpowiedz

16. ~Wujek_Zurek
0

2014-12-02 20:41:37

*Morvius-zostaje telefon ze sklepu zawsze :Pjak to mowia - bez gwarancji da sie zyc;)

Odpowiedz

15. ~JK
1

2014-12-02 20:17:52

@Morvius - nawet wygrywając oficjalny niebrandowany soft na telefon z softem brandowanym w Samsungu tracisz gwarancję (choc to tez zależy od samego serwisanta). Co do zmaiany softu to poczytaj forum android, tam jest duzo o tym. CM - wgralem go kiedys do S-jedynki i telefon dostal "drugie życie" :-), ale zrobilem to po gwarancji.

Odpowiedz

14. Morvius
0

2014-12-02 19:38:56

wujek sugerujesz instalowanie cm? :P ale niestety będzie po gwarancji :/ o takiej formie to ja wiem :)

Odpowiedz

13. ~Wujek_Zurek
0

2014-12-02 19:33:20

*8A)Wgrac sobie czysty softB)Nie kupowac teleronu u opa ;)

Odpowiedz

12. ~
0

2014-12-02 18:47:13

@7 mikoko - liczyć nie umiesz?

Odpowiedz

11. ~prcz z kk
0

2014-12-02 18:41:32

Ja mam w samsungu Androida 4.4.2 i jest z nim problem bo co chwile rozłącza mnie z mobilnym netem. A jak miałem Androida 4.2 nie było żadnego problemu.

Odpowiedz

10. ~w
1

2014-12-02 17:52:42

Mam wersje 4.0.3 bo Huawei nie wypuści aktualizacja na U8815 . Fon ma niecałe 2 lata i już spisany na straty . Takim zagrywkami Producentów , odechciewa mi się kupna nowego Smartphone . Znów się okaże że nie dostanie wsparcia .

Odpowiedz

9. ~wi
0

2014-12-02 17:45:20

...3 tyg. po udostępnieniu andka 5, a ja ciągle nie mam go przez ota w nexusie 7 2013 wifi, toż to kpina.

Odpowiedz

8. Morvius
1

2014-12-02 17:29:28

jak pozbyć się brandu?

Odpowiedz

7. mikoko
-2

2014-12-02 17:02:22

czyli prawie 70% android 4.2 i ponizej ? masakra i czym tu sie chwalic?

Odpowiedz