DAJ CYNK

Milion w rok, 400 tys. w ostatnie dwa miesiące: aplikację mObywatel ma już 2 mln Polaków

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2863

Milion w rok, 400 tys. w ostatnie dwa miesiące: aplikację mObywatel ma już 2 mln Polaków

Niedawno rząd chwalił się postępami w cyfryzacji i tym, że profil zaufany założyło ponad 8,8 mln użytkowników, teraz przyszedł czas na kolejny kamień milowy – aplikację mObywatel ma już 2 mln Polaków. Oznacza to spory wzrost zainteresowania, bo dokładnie rok temu z aplikacji korzystało 892 tysiące osób.

Kiedy zaczynał się 2020 rok, z aplikacji mObywatel korzystało dokładnie 892 335 użytkowników. Dziś w swoich telefonach ma ją 2 051 356 osób. Ostatnie miesiące to ważny czas w historii naszej aplikacji. Od 5 grudnia można w niej znaleźć mPrawo Jazdy, czyli dokument, na który czekało wielu Polaków 

– mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

mPrawo Jazdy to tylko jedna z funkcji aplikacji. mObywatel to wirtualny portfel na dokumenty, do którego stale dokładane są kolejne elementy. Najważniejszy z nich to mTożsamość, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego. Inne to: licznik punktów karnych, mPojazd, eRecepta oraz informatory „Polak za granicą” i „Koronawirus”.

Nieco młodsi użytkownicy znajdą tam także mLegitymację szkolną i mLegitymację studencką. To tak samo ważne dokumenty, jak tradycyjne legitymacje – upoważniają do zniżkowych przejazdów, wejść do kin czy teatrów.

Zobacz: Polacy coraz bardziej się cyfryzują. Rok 2020 był przełomowy

W listopadzie mObywatel przeszedł gruntowną zmianę i do tego czasu aplikacja zyskała ponad 400 tysięcy nowych użytkowników. Zmienił się wtedy wygląd programu – pojawił się   nowy pulpit, lżejszy i wygodniejszy w użyciu, z możliwością personalizacji. Odświeżono także ikony, które można powiększać i pomniejszać oraz dowolnie rozstawiać. Zmiany objęły ponadto nową wersję mPojazdu.

W dalszych planach jest wprowadzenie modułu o nazwie mKDR (mobilna Karta Dużej Rodziny). Prace nad tym rozwiązaniem trwają wraz z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Twórcy aplikacji zapowiadają także uruchomienie pierwszej legitymacji zawodowej – na początek ma to być jeden z zawodów medycznych. Szykowane są też nowe, związane z aplikacją, udogodnienia dla krwiodawców

Zobacz: mObywatel w nowej odsłonie: odświeżony wygląd, zmiany w module mPojazd i inne
Zobacz: mPrawo Jazdy już oficjalnie. Plastikowy dokument możemy zostawić w domu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Źródło tekstu: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Przewiń w dół do następnego wpisu