DAJ CYNK

YouTube przypomni, że pora zrobić przerwę

Xyrcon

Aplikacje

YouTube przypomni, że trzeba iść spać

Google stara się jak może przywrócić równowagę między życiem realnym i cyfrowym. YouTube będzie nam przypominał, że pora iść spać.

Google już od 2018 roku pracuje nad funkcjami, które mają odkleić nas od smartfonów. Jedna z nich to możliwość ustawienia przypomnienia, że pora na przerwę od YouTube'a. Podobna funkcja została właśnie wprowadzona do aplikacji mobilnej YouTube'a. Możesz ustawić cykliczne powiadomienia oraz zaplanować powiadomienia tak, by wszystkie docierały o wskazanej godzinie. Dzięki temu nie będą cię odrywać od pracy i nie będziesz bez potrzeby sięgać po smartfon.

Zobacz: Dwie godziny przed ekranem powodują cyfrowe zmęczenie wzroku
Zobacz: Czas spędzony z urządzeniem mobilnym jest dla dzieci cenniejszy niż słodycze

Ustawienia powiadomień znajdziesz w ustawianiach aplikacji w części: Ustawienia → Ogólne → Przypomnij mi o zrobieniu przerwy. Alternatywnie możesz dotknąć swój awatar i przejść do sekcji Czas oglądania. Tam znajdziesz swoje statystyki i również możesz włączyć cykliczne przypomnienia o przerwie.

Powiadomienia w YouTube

Ciekawe, czy oglądający YouTube'a po nocach będą stosować się do zaleceń aplikacji i odkładać smartfon na komendę. Wątpię.

Zobacz: Polak nie wypuszcza smartfona z rąk, 82 proc. śpi z telefonem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: YouTube

Przewiń w dół do następnego wpisu