DAJ CYNK

Facebook w końcu wprowadza ciemny motyw w swojej aplikacji

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 13425

Facebook wprowadzi ciemny motyw w aplikacji

Facebook w końcu dostanie ciemny motyw. To wciąż jedna z niewielu aplikacji mobilnych ze szczytów listy popularności, która świeci nam w oczy białym tłem.

Facebook potwierdził, że niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć ciemny motyw w swoich aplikacjach do przeglądania platformy społecznościowej. Nocna skórka jest dostępna dla „niewielkiego procenta użytkowników” na całym świecie. Jeśli dotarł już do twojej aplikacji, w ustawieniach znajdziesz przycisk z księżycem, który włączy tryb ciemny.

Zobacz: Tryb ciemny wchodzi cichaczem do Messengera
Zobacz: Instagram: najnowsza aktualizacja przyniosła tryb ciemny, także na Androidzie 9

Ciemnoszary Facebook czy czarny Messenger?

W redakcji jeszcze nikt z nas nie ma ciemnego motywu w aplikacji Facebooka, ale mniej-więcej wiemy, czego się po niej spodziewać. Zrzuty ekranu z aplikacji trafiły w ciągu weekendu do sieci.

Niestety rzuca się w oczy brak konsekwencji. Facebook wygląda zupełnie inaczej niż Messenger czy Instagram. Komunikator Facebooka ma czarne tło, aplikacja do przeglądania Facebooka zaś szare i nieco jaśniejsze pola. Jej kolorystyka jest zbliżona do tego, co można zobaczyć w przeglądarce z włączonym ciemnym motywem Facebooka i w jego aplikacji desktopowej.

Zobacz: Facebook Lite dostaje tryb nocny
Zobacz: WhatsApp na Androida z ciemnym motywem - na razie w wersji beta

Jeśli pominiemy energooszczędność na ekranach OLED i skupimy się tylko na walorach estetycznych, którą oprawę graficzną wolisz? Czarną jak w Messengerze, czy ciemnoszarą, jak powyżej? A może preferujesz oryginalną, białą szatę graficzną?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: SocialMediaToday

Przewiń w dół do następnego wpisu