DAJ CYNK

WhatsApp na Androida z ciemnym motywem - na razie w wersji beta

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4740

WhatsApp ikony

WhatsApp dołącza do grona aplikacji na Androida, w których można używać ciemnego motywu. Na razie taka opcja jest w wersji beta aplikacji, ale wkrótce powinna trafić również do wersji stabilnej, dostępnej dla wszystkich.

Ciemny motyw to opcja dostępna dla coraz większej liczby aplikacji na Androida (i nie tylko), która przydaje się szczególnie na wyświetlaczach typu OLED, gdzie wpływa to na mniejsze zużycie energii, a także w nocy, gdy ciemne tło jest przyjaźniejsze dla oczu. W przypadku aplikacji WhatsApp, prace nad nową funkcjonalnością trwały ponad rok, ale wygląda na to, że w końcu dotarły do finiszu.

Zobacz: WhatsApp przekroczył na Androidzie pułap 5 miliardów pobrań
Zobacz: WhatsApp jednak nie dostanie reklam? Facebook wstrzymał projekt

Najnowsza wersja beta aplikacji WhatsApp, nosząca numer 2.20.13, przynosi nowe ustawienie, które pozwala aktywować czarny motyw. Znajdziemy to w menu Ustawienia > Czaty > Wybierz motyw. Tam do wyboru są trzy opcje, które pozwolą na stałe wybrać tryb jasny lub tryb ciemny, a także uzależnić wybór od globalnego ustawienia systemowego. Dark Mode jest dostępny na Androidzie 10. W przypadku Androida 9.0 Pie i starszych, ciemny motyw w aplikacji WhatsApp może się automatycznie włączać po aktywowaniu oszczędzania baterii w systemie.

WhatsApp ciemny motym
(źródło: fonearena.com)

Zobacz: [Aktualizacja] Opera i jej sposób na zarobek: chwilówki przez telefon
Zobacz: 5 aplikacji z Google Play, które ułatwią ćwiczenia w domu

Wkrótce ciemny motyw powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników WhatsAppa na Androida. Wersja dla systemu iOS powinna się pojawić jeszcze w tym roku.

Źródło tekstu: fonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu