DAJ CYNK

Instagram: najnowsza aktualizacja przyniosła tryb ciemny, także na Androidzie 9

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 21541

Instagram to kolejna aplikacja mobilna z trybem ciemnym (Dark Mode). Oficjalnie mogą z niej korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS 13 oraz Androidem 10, jednak tryb ten pojawił się również na redakcyjnym Galaxy Note10+ z Androidem 9. 

Instagram, należąca do Facebooka usługa pozwalająca dzielić się zdjęciami ze znajomymi, w ostatnim czasie przechodzi sporo zmian. Jedne funkcje są dodawane, na przykład komunikator Threads, a inne usuwane - zakładka Obserwowanie w aplikacji mobilnej. Kolejną nowością, która pojawiła się wraz z najnowszą aktualizacją, jest tryb ciemny.

Zobacz: Instagram Threads - nowy komunikator w imperium Facebooka
Zobacz: Aplikacja Play24 z ciemnym motywem

Z dark mode w Instagramie mogą korzystać posiadacze iPhone'ów z systemem iOS 13, a także właściciele urządzeń z Androidem 10. Okazuje się jednak, że także posiadacze telefonów z Androidem 9 mogą skorzystać z trybu ciemnego. Wystarczy, że w ustawieniach systemu mogą włączyć tryb nocny (lub podobny). Sprawdziliśmy to na przykładzie Samsunga Galaxy Note10+, pracującego pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem One UI 1.5. Zrzuty ekranu poniżej. W samym Instagramie nie ma przełącznika do włączania trybu ciemnego - aplikacja korzysta z ustawień systemowych w tym zakresie.

Zobacz: Facebook uderza w polskie pseudonaukowe profile. Twórcy witryn cieszą się, bo to potwierdza ich teorie
Zobacz: Podział Facebooka: Zuckerberg i Partia Demokratyczna USA na wojennej ścieżce

Źródło tekstu: The Verge, Adam Mosseri (Twitter), wł

Przewiń w dół do następnego wpisu