DAJ CYNK

Tryb ciemny wchodzi cichaczem do Messengera. Funkcja działa, ale włączyć ją nie jest tak łatwo

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 11270

Długo oczekiwany tryb nocny w komunikatorze Facebook Messenger powoli zaczyna się pojawiać u kolejnych użytkowników. Na razie jednak wiele wskazuje na to, że jest jeszcze w fazie testów.

Włączenie trybu ciemnego w Messengerze wymaga zmiany emoji czatu na księżyc w konwersacji z drugim użytkownikiem lub wysłania mu takiej emotikony. Na górze ekranu pojawi się komunikat o odkryciu funkcji trybu ciemnego. Potem trzeba przejść do ustawień użytkownika i tam znajdziemy już odpowiedni przełącznik aktywujący wspomnianą funkcję.

Przy okazji pojawia się informacja o nadal trwających testach:

Dopiero kończymy pracę nad trybem ciemnym, dlatego nie będzie go jeszcze można włączyć na wszystkich ekranach aplikacji Messenger.

Zobacz: Facebook pozwala już kasować wiadomości z Messengera. Jedna uwaga. Masz tylko 10 minut jak coś palniesz

Po kliknięciu OK, tło komunikatora zmieni swoje zabarwienie. Wygląda na to, że na obecnym etapie Facebook postanowił rozpocząć wdrożenie na ograniczonej grupie użytkowników, nie chwaląc się oficjalnie. Z pewnością rozwiązanie docenią nie tylko użytkownicy korzystający z Messengera w ciemności. Docenią je również posiadacze smartfonów z ekranami OLED i AMOLED. Tryb ciemny pozwoli bowiem na oszczędność baterii.

Zobacz: Spotify z dedykowanym trybem samochodowym. Aplikacja ma dodatkowy, uproszczony wygląd interfejsu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Next Web

Przewiń w dół do następnego wpisu