DAJ CYNK

Wikipedia z ważną zmianą. Usłyszysz jak brzmi wiedza

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Wydarzenia

Wikipedia dołącza do grupy przedsiębiorstw, które będzie można rozpoznać nie tylko po logo, lecz również po dźwięku. Już teraz możemy usłyszeć, jak brzmi dżingiel popularnej encyklopedii.

Istnieją dźwięki, które przemawiają do nas bardziej niż obrazy. Nawet osoby nie interesujące się kinematografią z pewnością bezbłędnie wskażą wytwórnię filmową odpowiedzialną za daną produkcję po samym dźwięku towarzyszącym logo. Teraz Wikipedia również ma własny dżingiel.

Wikipedia będzie miała udźwiękowione logo

Coraz więcej treści w Wikipedii pojawia się w formacie audio. W związku z tym Wikimedia Foundations zadecydowało, że powstanie udźwiękowione logo internetowej encyklopedii. Zwycięski dźwięk wyłoniono w drodze konkursu, w którym wzięło udział 3235 melodii zgłoszonych przez 2094 uczestników ze 135 krajów. 

Ewentualnie liczba propozycji została zredukowana do 10 najlepszych, z spośród nich wyłoniono zwycięzcę. Autorem wybranej melodii jest Thaddeus Osborne, inżynier atomowy i producent muzyczny z Wirginii. Chociaż zwycięski dźwięk został już wybrany, powyższa melodia nie jest dokładnie tym, co usłyszysz obok treści Wikimedia w przyszłości.

Jak podaje fundacja, najpierw melodia musi zostać profesjonalnie nagrana w studio. Pojawią się jej różne wersje, w tym dwusekundowa do postów w mediach społecznościowych i dłuższa, trwająca 60 sekund dla większych wydarzeń.

Zobacz: Morele uniknie kary za wyciek danych. Zabrakło jednego papieru
Zobacz: Rosja uruchomiła nową stację radiową. Inną niż reszta

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: dennizn / Shutterstock.com

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu