DAJ CYNK

Elon Musk stworzył piwo. Kosztuje krocie

Karolina Mirosz (mkina)

Wydarzenia

Elon Musk stworzył piwo. Kosztuje krocie

Tesla wypuszcza nowy gadżet dla fanów. Tym razem możesz zdobyć limitowaną butelkę piwa inspirowaną Cybertruckiem.

W 2018 roku Musk zażartował z hejterów Tesli. W żarcie primaaprilisowym mówił o bankructwie firmy. Musk stwierdził też, że został znaleziony nieprzytomnym przy Tesli model 3, a otoczony był butelkami alkoholu tequili.

W tym roku, blisko daty prima aprilis, ponownie możemy zakupić nowy alkohol sygnowany marką Tesla. Musk wprowadza bowiem na rynek GigaBier Limited Edition. Jest to kolejny gadżet marki, ale tym razem jest to piwo inspirowane charakterystycznym pojazdem Tesli – Cybertruckiem.

Tesla sprzedaje nie tylko samochody

Nie jest to pierwszy alkohol wyprodukowany przez słynną markę samochodów elektrycznych. Jak już wspomniano, Tesla zaczęła od sprzedaży Teslaquili, czyli tequili umieszczonej w butelce w kształcie błyskawicy. Alkohol leżakuje 15 miesięcy w beczkach na terenie Francji i kosztuje 250 dolarów.

Inspirując się Cybertruckiem, marka już jakiś czas temu wypuściła też Cyberwhistle z medycznej stali nierdzewnej. Gwizdek, uformowany na kształt nowego pojazdu, został bardzo szybko wyprzedany. Jego cena wynosiła 50 dolarów.

Ekskluzywne piwo z Bawarskim Prawem Czystości

Piwo, czyli nowy produkt Tesli, warzone jest w Berlinie we współpracy z BrouwUnie zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości. Wykorzystuje odmianę chmielu, którą firma nazwała Cyberchmielem. Zgodnie z opisem piwo ma łączyć w sobie aromaty cytrusów, bergamotki i słodkich owoców.

GigaBier zawiera 5 proc. alkoholu i sprzedawane będzie w 330 ml butelce. Piwo jest sprzedawane za 89 euro, czyli 417 zł za trzy sztuki.

Sama butelka ma imitować kształt pojazdu Cybertruck. Na czarnym, eleganckim flakonie umieszczona jest nazwa alkoholu „Giga”, napisana specjalnym, świecącym w ciemności atramentem.

Nie tylko Tesla może się znaleźć w twojej lodówce

GigaBier jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem strony Tesli. Producent sprzedaje produkt wyłącznie na terenie Europy.

Tesla nie jest ani jedyną ani pierwszą firmą motoryzacyjną, która produkuje żywność. Volkswagen produkuje własną currywurst, czyli kiełbasę z curry, w swojej siedzibie głównej w Wolfsburgu w Dolnej Saksonii. Marka twierdzi nawet, że w ostatnich latach sprzedała więcej kiełbasek niż samochodów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Phil Stafford / Shutterstock

Źródło tekstu: Materiały prasowe, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu