DAJ CYNK

Paczkomat pułapka. Pomógł złapać oszusta

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Paczkomat pułapka. Pomógł złapać oszusta

29-letni oszust z powiatu polkowickiego został złapany na gorącym uczynku, przy samym Paczkomacie, gdzie odbierał zamówiony sprzęt.

Tym razem ofiarą internetowego oszusta padła nie osoba prywatna, a firma. Na szczęście sprawca został szybko ujęty, i to na gorącym uczynku. Konkretniej, przy Paczkomacie, z którego zamierzał odebrać wyłudzony towar. 

Internetowy oszust złapany przy Paczkomacie

Na początku czerwca 2022 roku 29-latek z powiatu polkowickiego włamał się na konto abonenckie jednej z firm i podając się za jej pracownika, zamówił sprzęt komputerowy o wartości około 10 tys. złotych – relacjonuje Policja Dolnośląska. Na tym etapie napastnik był święcie przekonany, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Kiedy jednak pojawił się pod docelowym Paczkomatem, by odebrać fanty, wpadł wprost w zastawioną na niego pułapkę. Znając szczegóły procederu, funkcjonariusze czekali bowiem tylko, aż podejrzany zechce dopełnić transakcję.

Dowody zabezpieczone w mieszkaniu oszusta (fot. Policja)
Dowody zabezpieczone w mieszkaniu oszusta (fot. Policja)

Oszust został złapany przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Głogowa. Postawiono mu zarzut oszustwa internetowego na kwotę blisko 10 tys. złotych. Na tym jednak nie koniec. Zebrany materiał dowodowy w trakcie postępowania pozwolił na postawienie mu zarzutu kolejnych oszustw. W jego mieszkaniu znaleziono też metamfetaminę.

29-latek znajduje się aktualnie w areszcie śledczym. Jak podkreśla policja, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, w dodatku musi liczyć się z koniecznością pokrycia wygenerowanych strat.

Zobacz: Polska. Bezprecedensowy wyrok. Pirat ukarany kwotą 2,5 mln zł
Zobacz: InPost ułatwia nadawanie przesyłek OLX

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com, Policja.pl

Źródło tekstu: Policja