Twórca ChatGPT ma pomysł. Zmieni to komputery PC na zawsze
Zakupy lubi robić każdy. Trzeba wiedzieć jednak co i kiedy kupić. OpenAI dokonało zakupu, który może odmienić przyszłość komputerów stacjonarnych. W sieci poruszenie.

OpenAI z ciekawym zakupem
Twórca ChatGPT, firma OpenAI, dokonała bardzo ciekawego zakupu, który według wielu ekspertów może mieć bardzo duży wpływ na to, jak w przyszłości będziemy korzystać z komputerów stacjonarnych.
Mowa o startupie Multi, czyli firmie, która stworzyła oprogramowanie do współpracy i dzielenia się ekranem na komputerach, przeznaczone głównie dla programistów. Multi pozwala między innymi na jednoczesne dzielenie się ekranem i ważniejsze kursorem, umożliwiając współpracę nawet 10 osobom jednocześnie.



Co jeśli komputery stacjonarne mogły być wykorzystywane przez wielu użytkowników? Jeśli mieliby oni jednocześnie, równy dostęp do aplikacji. To właśnie pytania, na które staraliśmy się odpowiedzieć w Multi. Ostatnio zadawaliśmy sobie pytanie jak możemy pracować z komputerami? Nie na komputerach, ale właśnie z komputerami. W dobie AI, to naszym zdaniem jedno z najważniejszych pytań.
- możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Multi przed sprzedażą firmy.
Burza w sieci po przejęciu Multi
Przejęcie wywowało burzę komentarzy w sieci. Użytkownicy zaczęli się zastanawiać się, po co OpenAI, kupuje taką firmę, i co dzięki takiej transakcji uzyskają użytkownicy ChatpGPT.
Według jednego z użytkowników portalu X, może to doprowadzić do wdrożenia podobnych opcji jakie niedawno zapowiedziała firma Apple na swojego Maca. A mianowicie pozwolenie aplikacji na przejmowanie ekranu i rysowanie, pisanie lub nawet edycję kodu na życzenie.
OpenAI just acquired this startup that basically lets someone remotely control your computer...
— andrew gao (@itsandrewgao) June 24, 2024
i think we can all guess how this might fit in with ChatGPT desktop... 👀👀👀👀 https://t.co/V38XQqry09 pic.twitter.com/vDHGx52HTM
Nie brakowało także komentarzy wyrażających obawy. Dopuszczenie sztucznej inteligencji do przejęcia pełnej kontroli nad komputerem, wraz z dostępem do wszyskich danych, może być ryzykowne.
Apple i Microsoft już wdrażąja rozwiązania AI do swoich komputerów poprzez funkcje Recall czy Copilot+. Nic więc dziwnego, że OpenAI także idzie w tym kierunku.