DAJ CYNK

Kingston pozostaje królem na rynku pamięci RAM

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Kingston pozostaje królem na rynku pamięci RAM

Zastanawialiście się jaki producent pamięci RAM jest największy? Znamy odpowiedź! Różnica między królem, a pretendentami do tronu jest ogromna.

 

Aktualnie na rynku pamięci RAM dla komputerów osobistych mamy dwa główne standardy - DDR4 i DDR5. Jednak w sklepach można znaleźć moduły od całego zatrzęsienia różnych producentów. Różnią się one nie tylko ceną, ale również taktowaniami, opóźnieniami i wyglądem - obecność lub brak radiatora oraz RGB LED.

Kingston dosłownie miażdży konkurencję na rynku DRAM

Rodzi się więc pytanie jaki producent pamięci RAM jest najlepszy? Na to odpowiedzieć będzie bardzo trudno i zawsze najlepiej kierować się testami konkretnych modułów. Wiemy jednak, jaka firma jest największa.

Opublikowano dane z rynku DRAM za 2022 rok na bazie danych TrendForce. Zgodnie z nimi Kingston Technology dominuje konkurencję, mając aż 78,12% udziałów. Na drugim miejscu znalazła się raczej mało znana w segmencie konsumenckim firma Ramaxel, a na trzecim miejscu jest ADATA Technology.

Kingston pozostaje królem na rynku pamięci RAM

Skąd tak duża różnica między Kingston Technology, a konkurencją? To proste - produkty Amerykanów są najczęściej wybierane nie tylko przez konsumentów, ale i producentów OEM (MSI, HP, Acer itd.). Innymi słowy ich moduły RAM trafiają do milionów gotowych zestawów komputerowych oraz laptopów.

Oczywiście do tego zestawienia trzeba podchodzić z pewnym dystansem. Główny zarzut to fakt, że oparto je wyłącznie na rocznych przychodach z rynku DRAM. Nie wszystkie firmy chwalą się tą informacją, a część łączy je z danymi za produkcję kości pamięci. To np. wyjaśnia brak w TOP 10 prawdziwego giganta, czyli Samsunga.

Zobacz: Lexar prezentuje wydajne SSD dla Sony PlayStation 5
Zobacz: XPG sprawi, że będziesz mógł pochwalić się swoim sprzętem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Kingston, Shutterstock

Źródło tekstu: oprac. własne