DAJ CYNK

Optoma UHD30 i UHD42 – projektory do gier i domowej rozrywki z odświeżaniem 240 Hz

Marian Szutiak

Sprzęt

Optoma UHD30 UHD42 240 Hz gry rozrywka domowa

Firma Optoma zaprezentowała pierwsze na świecie projektory do gier i domowej rozrywki, oferujące odświeżanie obrazu na poziomie 240 Hz. Modele UHD30 i UHD42 wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K, który jest ostrzejszy od FullHD, a dodatkowo oferują bogatszą paletę kolorów.

– Nowe projektory UHD30 i UHD42 4K UHD zostały bardzo dobrze przyjęte podczas prezentacji na ISE 2020. Są one idealnym rozwiązaniem dla graczy, którzy szukają inteligentnego sprzętu. Nowe modele są pierwszymi na świecie projektorami do gier i domowej rozrywki, które posiadają odświeżanie na poziomie 240 Hz. Ich opóźnienie wejściowe to zaledwie 15,7 ms. Przekłada się to bezpośrednio na większą płynność oraz responsywność podczas gry, co pozwala graczom mieć większe szanse na celne trafienie i wygraną.

– powiedział Kishan Mistry, Senior Product Manager w firmie Optoma

Zobacz: Optoma LH160 - test projektora DLP, który można zabrać w podróż
Zobacz: Nowe projektory laserowe Optoma z jasnością do 6300 ANSI lumenów

Oba projektory posiadają wbudowane głośniki o mocy 10 W, które zapewniają dobry dźwięk. Urządzenia są wyposażone w dwa wejścia HDMI umożliwiające łatwe podłączenie projektora do laptopa, komputera PC, odtwarzacza Blu-Ray lub multimedialnego czy konsoli do gier. UHD42 posiada również 1,3-krotny zoom i pionowe przesunięcie obiektywu, co pozwala na dostosowanie obrazu do indywidualnych potrzeb. Oba modele można również przekształcić w inteligentny projektor, podłączając do nich przystawkę Google Chromecast, Amazon Fire TV lub Apple TV. Umożliwia to wygodne strumieniowanie filmów lub gier.

Optoma UHD30

Optoma UHD30
Optoma UHD30

Optoma UHD30 specyfikacja

Optoma UHD42

Optoma UHD42
Optoma UHD42

Optoma UHD42 specyfikacja

Dostępność i cena

Projektory Optoma UHD30 i UHD42 są dostępne w sprzedaży w Polsce z dwuletnią gwarancją producenta. Gwarancja na źródło światła wynosi 1 rok lub 1000 godzin. Model UHD30 kosztuje 4999 zł, natomiast za model UHD42 trzeba zapłacić 6959 zł.

Zobacz: LG HU80KSW Laser 4K - nietypowy projektor ze świetną jakością obrazu
Zobacz: Philips Screeneo - sala kinowa w Twoim domu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu