DAJ CYNK

Mercusys Halo H30G – tani mesh w standardzie AC1300

Marian Szutiak

Sprzęt

Mercusys Halo H30G mesh AC1300

TP-Link wprowadza na polski rynek nowy system mesh, model Mercusys Halo H30G. Kupić go można w jednym z dwóch wariantów – z dwoma lub trzema jednostkami.

Mesh to doskonały sposób na problemy związanie z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej oraz ze zbyt długim buforowaniem danych, które uniemożliwiają relaksowanie się podczas grania online czy oglądania ulubionych seriali na platformie streamingowej. Remedium na te kłopoty może być na przykład Mercusys Halo H30G.

Technologia Mercusys Mesh umożliwia utworzenie jednolitego systemu sieci bezprzewodowej i zapewnia dostęp do silnego sygnału Wi-Fi w każdym zakamarku dużego mieszkania lub domu. Liczba jednostek mesh zależy od wielkości przestrzeni, na której użytkownik chce korzystać z sieci bezprzewodowej. Jeśli zaistnieje konieczność pokrycia sygnałem bardzo dużej przestrzeni, system można rozbudować o kolejne urządzenia z serii Mercusys Halo. Mesh to również jedna nazwa sieci i jedno hasło na całym obszarze, a także automatyczne przełączanie się między jednostkami, by uzyskać najlepsze parametry sieci.

Zobacz: TP-Link wprowadza tani zestaw mesh Mercusys Halo H50G
Zobacz: Mercusys MR70X – wydajny router Wi-Fi 6 za grosze

Mercusys Halo H30G ma gwarantować swobodne i bezproblemowe korzystanie z Internetu, nawet przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Urządzenia pracują w standardzie AC1300 i oferują stabilne połączenia Wi-Fi o przepustowości do 867 Mb/s w paśmie 5 Ghz i do 400 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Mercusys Halo H30G wyposażony jest w liczne technologie i funkcje wspomagające pracę Wi-Fi, w tym MU-MIMO, dzięki czemu z sieci może korzystać ponad setką urządzeń, takich jak telefony, komputery czy urządzenia IoT.  Z kolei technologia Beamforming wspiera stabilność i zasięg połączeń Wi-Fi, a funkcja Smart Connect zapewnia płynną transmisję danych łącząc ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID. Mesh ma także funkcję ochrony rodzicielskiej, pozwalającą na kontrolowanie przeglądanych przez dzieci treści oraz monitorowanie czasu spędzonego w sieci. Do podłączenia urządzeń niewyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową służą dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Halo.

Mercusys Halo H30G trójpak

System mesh Halo H30G ma funkcję autonaprawy, więc jeśli na jednej z jednostek wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia. Wszystko po to, by nie dopuścić do utraty sygnału i przerwy w dostępie do sieci. Konfiguracja i zarządzanie systemem są bardzo proste za sprawą intuicyjnej aplikacji Mercusys.

Dostępność i cena

Mesh Halo H30G można kupić w dwóch zestawach różniących się ilością jednostek. Trzy kosztują około 400zł, natomiast za dwie trzeba zapłacić około 270zł. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia marki Mercusys, również te objęte są trzyletnią gwarancją.

Zobacz: Tenda Nova MW12 – test systemu mesh Wi-Fi dla średnich i dużych domów
Zobacz: TP-Link Deco X20: system Wi-Fi 6 Mesh to wydajna sieć bezprzewodowa w całym domu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: materiały prasowe

Źródło tekstu: materiały prasowe

Przewiń w dół do następnego wpisu