DAJ CYNK

AMD Radeon RX 6x50 XT: Nowe karty graficzne pozują do zdjęć

Przemysław Banasiak

Sprzęt

AMD Radeon RX 6x50: Nowe karty graficzne pozują do zdjęć

Nowe karty graficzne AMD Radeon RX 6x50 XT lada moment zadebiutują na rynku. Autorskie modele zaskakują swoimi rozwiązaniami, niestety nie zawsze pozytywnie. Świetnym tego przykładem jest oferta tajwańskiej firmy Biostar.

 

NVIDIA zakończyła generację swoich kart graficznych GeForce RTX 3000 z przytupem za sprawą premiery topowego modelu GeForce RTX 3090 Ti. Jest flagowiec z krwi i kości zarówno pod względem wysokiej wydajności, jak i ceny, który zostawia AMD daleko w tyle. Czerwoni jednak nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a seria Radeon RX 6000 doczeka się niedługo nowych modeli.

Karty graficzne AMD Radeon RX 6x50 XT zadebiutują 10 maja

Na rynku mają pojawić się karty graficzne Radeon RX 6650 XT, Radeon RX 6750 XT oraz Radeon RX 6950 XT. Jak sama nazwa wskazuje będą one odświeżonymi propozycjami z wyższymi zegarami i poborem mocy. A tak się składa, że światło dzienne ujrzały zdjęcia autorskich modeli od jednego ze znanych producentów.

Serwis VideoCardz opublikował zdjęcia dwóch nadciągających kart graficznych autorstwa Biostara. Mowa o niżej pozycjonowanych i tańszych propozycjach. Dokładniej o modelu Biostar Radeon RX 6650 XT Gaming oraz Biostar Radeon RX 6750 XT Extreme Gaming.

AMD Radeon RX 6x50: Nowe karty graficzne pozują do zdjęć

W przypadku Radeona RX 6750 XT Extreme Gaming Tajwańczycy zaskakują i to niestety negatywnie. Nowy model ma być wyposażony w układ chłodzenia z dwoma wentylatorami, podczas gdy RX 6700 XT dysponował trzema oraz większym radiatorem. Jest to o tyle dziwne, że nowe karty graficzne będą cechowały się wyższymi taktowaniami i poborem mocy, a więc i większymi temperaturami.

AMD Radeon RX 6x50: Nowe karty graficzne pozują do zdjęć

Dla równowagi Radeon RX 6650 XT Gaming doczekał się... lepszego układu chłodzenia niż w oryginalne! Co prawda ilość wentylatorów pozostała bez zmian, ale prosty aluminiowy radiator zastąpiła bardziej skomplikowana konstrukcja składająca się z wielu metalowych żeberek wspieranych przez liczne heatpipe'y. Tym samym znacząco zwiększono powierzchnię oddawania ciepła.

Premiera nowych kart graficznych AMD, czyli serii Radeon RX 6x50 XT, ma nastąpić lada moment. Mowa o 10 maja 2022 roku. Wtedy również zejdzie embargo na recenzje, a autorskie modele trafią do sprzedaży.

Zobacz: G.SKILL Ripjaws DDR5: Nowy standard pamięci RAM trafia do laptopów
Zobacz: Test Seagate IronWolf Pro NAS 20 TB: Dysk, który zmieści pół internetu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Biostar, Shutterstock

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu