DAJ CYNK

Apple szykuje największego iPada Pro w historii

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Apple szykuje największego iPada Pro w historii

Z plotek wynika, że Apple ma w planach największego do tej pory iPada Pro. Ten ma zadebiutować w przyszłym roku.

Plotki zazwyczaj należy traktować z przymrużeniem oka. Tym razem jest podobnie, ale są one na tyle ciekawe, że warto o nich napisać. Jeśli są prawdziwe, to w przyszłym roku zadebiutuje największy w historii model iPada Pro.

iPad Pro z 14,1-calowy ekranem

Takie informacje przekazał Majin Bu na platformie X (dawniej Twitter). Według jego wiedzy w przyszłym roku zadebiutują aż trzy modele iPad Pro. O dwóch podstawowych już słyszeliśmy. Mowa o modelach 11- i 12,9-calowym, które mają korzystać pierwszy raz w historii firmy z Cupertino z matryc OLED. Te plotki wydają się pewne, bo już powtórzyły się kilkukrotnie w różnych źródłach.

Ciekawiej prezentują się doniesienia na temat trzeciego modelu, który miałby mieć ekran o przekątnej aż 14,1 cala. W jego przypadku Apple nie wykorzysta matrycy OLED. Zamiast tego Tim Cook i spółka mają nam zaoferować tablet z ekranem typu mini-LED, który ma charakteryzować się wyższą jasnością (nawet 3000 nitów), głęboką czernią i wysokim kontrastem.

Podobne plotki pojawiały się już w zeszłym roku. Tablet z 14,1-calowym ekranem miał zadebiutować w tym roku, ale do tego nie doszło. Możliwe, że premiera została przesunięta. Sprzęt ma mieć układ M3, 8 GB pamięci RAM oraz 12-rdzeniowy układ graficzny.

Zobacz: Masz iPhone'a? To masz też nowy powód do obaw
Zobacz: Galaxy S24 Ultra: tak wygląda w rzeczywistości. Pierwsze zdjęcia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Framesira / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PhoneArena