DAJ CYNK

To już pewne. Nowe procesory AMD z budową hybrydową

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

To już pewne. Nowe procesory AMD z budową hybrydową

Nowe procesory AMD z serii Phoenix będą miały budowę hybrydową. Potwierdza to oficjalny dokument firmy.

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje, według których nowe układu APU firmy AMD będą miały budowę hybrydową. Teraz zostało to potwierdzone w oficjalnym dokumencie, znalezionym na stronie internetowej Czerwonych.

AMD Phoenix z dwoma rodzajami rdzeni

Chodzi o układy AMD Phoenix z architekturą Zen 4. Kilkukrotnie mogliśmy już usłyszeć (chociaż nieoficjalnie i wcześniej mówiło się o Pheonix 2), że będą one wyposażone w wydajne rdzenie Zen 4 oraz energooszczędne jednostki Zen 4c. Teraz zostało to potwierdzone w oficjalnym dokumencie firmy, na który trafił użytkownik Twittera pod pseudonimem InstLatX64.

Z dokumentu wynika, że nowe układy będą wyposażone zarówno w energooszczędne rdzenie (opisane jako 1h), jak i ten bardziej wydajne (0h). W tym samym pliku AMD uprzedza twórców oprogramowania, że rdzenie będą różnić się wydajnością i jest to coś, na co deweloperzy muszą zwrócić uwagę.

Hybrydowa budowa procesorów nie jest niczym nowym. Od wielu lat wykorzystywana jest w układach mobilnych, które wykorzystywane są w naszych telefonach. Od niedawna z rozwiązania określanego jako big.LITTLE korzysta też Intel. Teraz AMD chce spróbować swoich sił, na razie tylko w układach do laptopów, a w przyszłości prawdopodobnie także w procesorach desktopowych.

Zobacz: Radeon RX 7900 XTX podkręcony do 3,4 GHz. Żarł prąd jak szalony
Zobacz: Intel z kompleksami? AMD nadal ma większego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Tester128 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Tom's Hardware

Przewiń w dół do następnego wpisu