DAJ CYNK

Ciekawa premiera w Storytel: słuchowisko „Topiel: Dom w głębi lasu” Jakuba Ćwieka

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Rozrywka

Interakcje: 3124

Ciekawa premiera w Storytel: słuchowisko „Topiel: Dom w głębi lasu” Jakuba Ćwieka

W serwisie Storytel odbyła się premiera nowego słuchowisko Topiel: Dom w głębi lasu inspirowanego powieścią Jakuba Ćwieka. To ciekawa produkcja, która powstała na podstawie osobistych przeżyć autora podczas Powodzi Tysiąclecia. Równie interesujące są prace fotograficzne artysty Pawła Fabjańskiego zainspirowane słuchowiskiem, stworzone w trakcie wyjątkowej sesji. 

Popularność audiobooków i tekstów czytanych przez lektorów czy wręcz odgrywanych przez aktorów rośnie, zwłaszcza w pełnych pośpiechu czasach, gdy trudno znaleźć czas na lekturę książki czy e-booka. Słuchowisko „Topiel: Dom w głębi lasu” Jakuba Ćwieka to jeszcze inne podejście do tematu, zwłaszcza w połączeniu z cyklem prac fotograficznych Pawła Fabjańskiego. 

Zobacz: YouTube Music szykuje się na audiobooki i słuchowiska
Zobacz: Empik Premium na 60 dni za darmo dla wszystkich: e-booki, audiobooki i inne

Autor zabiera słuchaczy na południe Polski w czasy Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku i przedstawia historię grupy młodych przyjaciół, którzy wspólnie wybrali się na wakacje. Ich plany krzyżuje niosąca śmierć, strach i zwątpienie powódź.

Mroczny thriller Jakuba Ćwieka opowiada o nieuchronności w walce z żywiołem. I jest tak realistyczna, że aż ciarki przechodzą… Godzinna opowieść przedstawia w szczegółowy sposób gwałtowność żywiołu, z którym musieli zmagać się mieszkańcy południowej Polski, ale także ich emocje.

Słuchowisko zainspirowało Pawła Fabjańskiego, fotografa, do stworzenia oprawy wizualnej w formie sesji zdjęć. Motywem przewodnim jest natura, żywioł wody i jego nieuchronność. Na pierwszy plan prac wybija się otaczający bohaterów mrok i nieprzenikniona głębia. W projekcie artystycznym wzięli również udział aktorzy, udzielający swoich głosów w słuchowisku. Prace nabierają szczególnej głębi w połączeniu ze słuchowiskiem.

Poniżej materiał, w którym Jakub Ćwiek oraz Paweł Fabjański opowiadają o inspiracjach do stworzenia słuchowiska oraz wystawy:

Link do słuchowiska w aplikacji:  https://www.storytel.com/pl/pl/books/1844003-Topiel-Dom-w-glebi-lasu

Zobacz: Showmax i Storytel w T-Mobile
Zobacz: Storytel wchodzi do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Paweł Fabjański, Storytel

Przewiń w dół do następnego wpisu