DAJ CYNK

Huawei to dopiero początek. USA szykuje kolejne sankcje wobec Chin

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Prawo, finanse, statystyki

Wygląda na to, że wojna handlowa między USA i Chinami wcale nie słabnie. Amerykańskie władze szykują kolejną rundę sankcje wobec swojego azjatyckiego rywala.

Jak donosi redakcja serwisu Reuters, władze USA mają rozważać wdrożenie nowych ograniczeń w handlu z Chinami. Tym razem mają one dotyczyć dostarczania do Państwa Środka układów scalony wykonanych w litografii poniżej 14 nm oraz oprzyrządowania niezbędnego do ich produkcji.

USA ogranicza handel z Chinami. Zagrożone dostawy procesorów

Choć decyzja taka nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, Departament Handlu miał wysłać wybranym firmom, w tym NVIDII, AMD i Intelowi, listy nakazujące wstrzymanie dostaw określonych produktów do Chin, o ile nie uzyskają wcześniej stosownej licencji. Aktualnie restrykcje dotyczą wyłącznie adresatów pism, jednak w przypadku wdrożenia nowych regulacji obejmą one także inne podmioty,  w tym prawdopodobnie także producentów podzespołów oraz gotowych komputerów wyposażonych w przedmiotowe układy.

Niestety na ten moment nie wiemy jeszcze, jaki będzie dokładny zakres planowanych ograniczeń oraz jak szerokie będą konsekwencje planowanego zakazu. Aktualnie amerykański Departament Handlu nie komentuje sprawy.

Zobacz: Rząd znów zdziera pieniądze z Polaków. Niecelowo, ale jednak
Zobacz: Brazylia nie chce iPhone'ów bez ładowarek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Matt Smith Photographer / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Reuters, GSMArena