DAJ CYNK

Microsoft z większym zyskiem niż przewidywał

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2307

Microsoft zaprezentował swoje kwartalne wyniki. Mimo ciężkiego okresu na rynku firma zanotowała naprawdę dobre rezultaty.

Wyniki Microsoftu za ostatni kwartał okazały się lepsze niż przewidywania analityków. Zysk na akcję wyniósł bowiem 1,82 dolara, kiedy wcześniejsze szacunki mówiły o 1,54 dolara. Przychód wyniósł 37,2 miliarda dolarów, co okazało się wynikiem lepszym od założeń, które mówiły o 35,7 miliarda dolarów. Zysk operacyjny wyniósł z kolei 15,9 miliarda, czyli okazał się większy aż o 25%. Właściwy zysk wyniósł z kolei 13,9 miliarda dolarów i okazał się o 30% większy. Za dobre wyniki odpowiadają przede wszystkim Office 365 oraz usługi chmurowe Azure.

Amy Hood będąca dyrektorem finansowym firmy w swoim przemówieniu również zwróciła uwagę na chmurę - zaznaczył, że jest to najszybciej rosnący segment działalności firmy i jednocześnie taki, gdzie jest jeszcze naprawdę dużo pieniędzy do zyskania. Dyrektor finansowa firmy zapowiedziała, że mimo niesprzyjających okoliczności, Microsoft będzie dalej inwestował. Nie ma w planach wstrzymywania inwestycji. Jednocześnie wartość akcji Microsoftu urosła o 1,51%.

Zobacz: Microsoft Surface Laptop Go dostępny w polskich sklepach
Zobacz: Microsoft Bing z nową aplikacją na Xboxa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: microsoft, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu