DAJ CYNK

Epic Games warty już ponad 17 miliardów dolarów

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1879

Sony inwestycja 250 mln dolarów Epic Games

Epic Games osiągnął prawdziwy sukces. Firma jest już warta ponad dwukrotnie więcej niż jeszcze dwa lata temu.

Epic Games bardzo często jest bohaterem różnych tekstów na tym portalu. Najczęściej jednak chodzi o kolejne bezpłatne gry, którymi Tim Sweeney rozpieszcza graczy. Rzadziej piszemy o typowych korporacyjnych rzeczach. Festiwal darmowych gier nie byłby jednak możliwy bez finansowego sukcesu firmy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawy z jego skali. Jeszcze dwa lata temu Epic Games był warty 8 miliardów dolarów, teraz jest to już 17,3 miliarda dolarów.

W tej sytuacji nie dziwi ani trochę decyzja Sony, który to zainwestował 250 milionów dolarów w amerykańską firmę. Sony również bardzo prężnie działa na rynku rozrywki. Wystarczy wspomnieć Sony Music, PlayStation czy Aniplex, który stoi za najlepiej zarabiająca grą mobilną świata - Fate/Grand Order. Sukces Epic Games jest z kolei zbudowany na grze Fortnite oraz na Unreal Engine, który to jest używany przez wielu branżowych graczy.

Przypominamy, że Epic Games co tydzień prezentuje nowe darmowe gry. Piszemy o nich regularnie, także nie zapomnijcie odebrać tych najnowszych. 

Zobacz Wiedźmin: Edycja rozszerzona za darmo w GOG i dwie gry w Epic Games
Zobacz Rocket League opuszcza Steam dla Epic Games Store i staje się darmowym tytułem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gamesindustry

Przewiń w dół do następnego wpisu