DAJ CYNK

InPost rozbudowuje imperium. Flotę powiększą o elektryki

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Motoryzacja

InPost idzie z duchem czasu i modernizuje swoje pojazdy. Firma zaopatrzyła się w prawie 200 nowych samochodów elektrycznych, które pomogą im dostarczać przesyłki jeszcze sprawniej.

Samochody elektryczne zyskują na popularności. Szczególnie jest to widoczne w usługach i InPost jest tego najlepszym przykładem. Polskie przedsiębiorstwo stawia na ekologię i chce ograniczyć ilość produkowanych toksycznych spalin, która wzrasta wraz z liczbą pojazdów dostawczych na polskich ulicach.

InPost inwestuje w pojazdy elektryczne

InPost chwali się liczbą samochodów elektrycznych, które posiada w swojej flocie. Mowa tu o 306 egzemplarzach aut dostawczych. Nie jest to jednak ich ostatnie słowo. Przedsiębiorstwo złożyło zamówienie na kolejne 174 samochody elektryczne. Ma to być aż 100 Fordów E-transit oraz 74 samochody marki Stellantis zaadaptowane przez firmę VOLTIA oraz Mercedesy eSprinter.

Już teraz Paczkomat InPost to najbardziej ekologiczna forma dostawy z dostępnych na rynku opcji w e-commerce. Korzystając z tej formy dostaw nasi klienci mogą przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, ponieważ nawet kilkunastokrotnie ograniczamy ruch samochodów kurierskich na ulicach miast. Przykładowo jeden kurier dystrybuujący przesyłki do naszych automatów, dostarcza do 4-5 urządzeń ok. 1000 w ciągu dnia pracy. Natomiast kurier w tradycyjnej formule door-to-door doręcza średnio 75 przesyłek. Oznacza to, że wybierając usługi InPost klienci przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 aż o 75%

– podkreśla Dariusz Lipiński, wiceprezes zarządu InPost.

Nowe samochody elektryczne trafią do floty InPost jeszcze w 2022 roku. Samochody dostawcze Ford E-Transit zapewniają nawet 255 km zasięgu oraz 12m3 przestrzeni załadunkowej. Ponadto w szeregach InPost pojawi się 74 nowych samochodów dostawczych, w tym samochody marki Stellantis, które zapewnią do 200 km zasięgu w mieście, oraz 11m3 przestrzeni i ładowności 900 kg, a także Mercedes-Benz eSprinter o parametrach: do 120 km zasięgu i 11 m3 przestrzeni załadunkowej i ładowności 850 kg.

Zobacz: Orange tworzy bezpłatny kurs. Kto może z niego skorzystać?
Zobacz: TikTok pułapka. Wkopał przestępców

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis (Arkadiusz Bała)

Źródło tekstu: Materiały prasowe oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu