DAJ CYNK

Nowa Opera 68: wbudowany Instagram na pasku bocznym i inne usprawnienia

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2496

Nowa Opera 68: wbudowany Instagram w pasku bocznym i inne usprawnienia

Ciekawie się zrobiło w tym tygodniu na rynku przeglądarek. Przedwczoraj wyszła nowa wersja programu Vivaldi wraz z apką mobilną, a teraz aktualizację udostępniła Opera. W wersji oznaczonej numerem 68 pojawiło się kilka usprawnień, w tym wbudowany Instagram, dostępny z paska bocznego.

Niegdyś norweska, teraz już bardziej chińska przeglądarka dostępna na Windowsie, Macu i Linuksie, ma już kilka wbudowanych messengerów na pasku bocznym. Są to: Facebook Messenger, WhatsApp,  Telegram i VK. Teraz dołączył do nich popularny serwis zdjęciowy.

Zobacz: Opera i jej sposób na zarobek: chwilówki przez telefon

Integracja Instagramu z desktopową przeglądarką wynika z przemian, jakie zaczęły obejmować ten serwis społecznościowy. Od jakiegoś czasu Instagram stopniowo wypuszcza wszystkie funkcje dostępne na smartfonach również w wersji webowej: ostatnio dała użytkownikom dostęp do instastories czy wiadomości. Dzięki Operze dostęp do instagramu jest teraz dostępny niezależnie od urządzenia, z jakiego korzystamy.

W najnowszej wersji przeglądarka Opera integruje wszystkie funkcje webowego Instagramu. Użytkownicy Opery zyskają dostęp do głównego kanału, funkcji eksploruj, oglądania instastories czy wysyłania bezpośrednich wiadomości. 

Zobacz: Opera na Androida: nowa wersja 57 z usprawnieniami na przeciążone sieci
Zobacz: Opera przejmuje fintech Pocosys z płatnościami Pocopay. Wyrośnie konkurencja dla Revoluta?

Nowa funkcja kontekstów

Opera 68 wnosi też inne nowości. Przede wszystkim „konteksty”, narzędzie, które pozwala użytkownikom organizować swoje zakładki zgodnie z kontekstami, zarówno związanymi z pracą, jak i czasem wolnym. W Operze można dodać do 5 kontekstów, nazwać je i wyróżnić je indywidualnymi ikonami. Umożliwia to korzystanie z kart do pracy, hobby czy innych projektów w osobnych grupach w tym samym oknie przeglądarki.

Kolejną nowością jest wyszukiwanie w kartach, które ma ułatwić przeglądanie treści w wielu otwartych kartach. Rozbudowany został także boczny pasek, gdzie jest więcej opcji konfiguracji i na przykład możliwość szybkiego włączania zamkniętych kart. Podgląd zduplikowanych kart zyskał teraz nową funkcję ich szybkiego zamknięcia. Optymalizacji uległy także opcje związane z bezpieczeństwem przeglądania stron. 

Zobacz: Opera na Androida wraca z usługą VPN wbudowaną w mobilną przeglądarkę
Zobacz: Instagram pozwoli na przypinanie komentarzy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu