DAJ CYNK

Opera na Androida wraca z usługą VPN wbudowaną w mobilną przeglądarkę

08.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5488

Ważne 0

0

Opera Software ogłosiła rozpoczęcie testów VPN jako funkcji wbudowanej w przeglądarkę internetową dla Androida. Jako pierwsi mogą z niej skorzystać użytkownicy wersji beta.

Warto wspomnieć, że Opera stała się pierwszą przeglądarką internetową, w której wbudowano darmową i nie wymagającą logowania usługę VPN. Podobne rozwiązanie niedługo zawita do wersji mobilnej dla smartfonów z Androidem. Będzie działać dokładnie tak samo jak wersja stacjonarna, maskując adres IP wskazujący naszą lokalizację na inny, dostarczony przez serwery proxy Opera Software.

VPN wbudowany w Operę możemy dostosować do używania wyłącznie w trybie prywatnym, a także ograniczyć działanie funkcji w wyszukiwarkach internetowych, aby otrzymać wyniki bardziej powiązane z naszą aktualną lokalizacją. Dodatkowo w ustawieniach do wyboru mamy określenie wirtualnej lokalizacji (optymalna, Europa, Ameryka, Azja).

Zobacz: VPN Facebooka miał zapewniać prywatność, a wykradał dane
Zobacz: Europa dostanie Androida bez wyszukiwarki Google i bez aplikacji Chrome, ale nie za darmo - ceny smartfonów mogą wzrosnąć
Zobacz: Kiedyś Internet Explorera używano do pobierania Mozilli Firefox, teraz Siri można użyć do włączenia Asystenta Google

Warto pamiętać, że VPN w Operze w odróżnieniu od innych zewnętrznych i płatnych usług ma jedynie podstawową funkcjonalność i tak naprawdę nie jest do końca VPN-em. To po prostu serwer proxy, co nie gwarantuje nam wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak w przypadku zewnętrznych płatnych usług VPN. Wątpliwości budzi również kwestia braku szyfrowania.

Źródło zdjęć: Opera Software

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu