DAJ CYNK

Google Chrome z kolosalną zmianą. Chodzi o wysokie zużycie pamięci RAM

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Google Chrome odsłania karty. Ujawni swój wstydliwy sekret

Ile pamięci RAM potrzebuje przeglądarka Google Chrome? Całą! To oczywiście znany żart, ale jest w nim ziarenko prawdy. Tymczasem nowa funkcja może być pod tym kątem dużym ułatwieniem.

Google Chrome słynie z tego, że potrafi zużywać dużo pamięci RAM. Dopóki nie wpływa to na wydajność całego komputera, to nie ma w tym nic złego. Pamięć istnieje po to, aby była używana, a nie leżała odłogiem. Jednak czasami nawet Chrome przesadza. Co wtedy zrobić? Z pomocą przychodzi nowa funkcja.

Google Chrome a zużycie pamięci RAM

Jeśli macie problem z wysokim zużyciem pamięci RAM przez przeglądarkę Google Chrome, to w testowej wersji programu pojawiła się ciekawa funkcja, która może wiele ułatwić. Pozwala ona bezpośrednio na pasku z poszczególnymi zakładkami sprawdzić, ile każda z nich zużywa pamięci RAM. Dzięki temu łatwiej będzie zlokalizować ewentualnego winowajcę spadku wydajności.

Teraz taka funkcja również jest dostępna, ale z poziomu Menedżera Zadań Chrome. Podejrzewam, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia, bo jest mocno ukryty. Znajdziecie go w opcjach w zakładce więcej narzędzi. Jeszcze prościej włączyć go kombinacją przycisków Shift+Esc. Jednak nowa funkcja jeszcze bardziej ułatwia sprawdzenie, która zakładka zużywa najwięcej RAM-u.

Kiedy podgląd zużycia pamięci RAM na pasku zakładek trafi do stabilnej wersji Chrome'a i stanie się dostępny dla wszystkich? Prawdopodobnie jest to kwestia kilku tygodni.

Zobacz: Zaktualizuj Mapy Google. Na tę funkcję czekaliśmy 4 lata
Zobacz: WhatsApp ułatwia logowanie. Dotknij i po sprawie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Evan Lorne / Shutterstock.com

Źródło tekstu: DigitalTrends, oprac. własne