DAJ CYNK

Aplikacja WhatsApp staje się dostępna dla telefonów z systemem KaiOS

Marian Szutiak

Rozrywka

Firmy KaiOS Technologies oraz Facebook ogłosiły wprowadzenie aplikacji WhatsApp do sklepu KaiStore, skąd mogą ją pobrać użytkownicy telefonów z systemem KaiOS. WhatsApp jest dostępny zarówno dla urządzeń wyposażonych w 512 MB, jak i 256 MB RAM-u. Do trzeciego kwartału 2019 roku większość telefonów wyposażonych w KaiOS będzie mieć tę aplikację zainstalowaną fabrycznie.

- KaiOS był kluczowym partnerem, który pomógł nam wprowadzić prywatne wiadomości do inteligentnych telefonów na całym świecie. Dostarczenie WhatsApp na KaiOS pomaga zlikwidować lukę cyfrową, aby połączyć przyjaciół i rodzinę w prosty, niezawodny i bezpieczny sposób.

- powiedział Matt Idema, dyrektor operacyjny WhatsApp

Zobacz: KaiOS mocno się rozwija. System trafi wkrótce na nowe urządzenia oraz kolejne rynki

WhatsApp to komunikator używany przez ponad 1,5 miliarda ludzi na całym świecie, którzy mogą dzięki niemu łatwo kontaktować się z rodziną, znajomymi i kontrahentami. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji połączeń i przesyłania wiadomości, a także z szyfrowania typu end-to-end, które ma na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa korespondencji.

- Cieszymy się, że możemy udostępnić WhatsApp na platformę KaiOS i rozszerzyć tak ważne środki komunikacji na zupełnie nową grupę demograficzną. Staramy się, aby Internet i usługi cyfrowe były dostępne dla wszystkich, a oferowanie WhatsApp na niedrogich inteligentnych telefonach to ogromny krok w tym kierunku. Nie możemy się doczekać, aż kolejny miliard użytkowników połączy się w taki sposób ze swoimi bliskimi, społecznościami i innymi osobami na całym świecie.

- powiedział Sebastien Codeville, dyrektor generalny KaiOS Technologies

Zobacz: Administracja Trumpa weźmie na celownik komunikatory Telegram i WhatsApp?

KaiOS  jest aktualnie obecny na ponad 100 milionach urządzeń na całym świecie, w ponad 100 krajach. Platforma umożliwia korzystanie z nowej kategorii urządzeń, które wymagają ograniczonej pamięci, a jednocześnie oferuje bogate doświadczenie użytkownika. Kai, wraz ze swoimi partnerami, dąży do zlikwidowania przepaści cyfrowej, przenosząc łączność mobilną do miliardów ludzi bez dostępu do Internetu na rynkach wschodzących, a także zapewniając alternatywę dla smartfonów na rynkach o ustalonej pozycji.

Zobacz: Maxcom MK241 - test klasycznego telefonu z systemem KaiOS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: KaiOS Technologies

Przewiń w dół do następnego wpisu