DAJ CYNK

Netflix zyskał w 4Q2022 więcej subskrybentów, niż oczekiwał

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Netflix zyskał w 4Q2022 więcej subskrybentów, niż oczekiwał

Netflix zaliczył całkiem udany ostatni kwartał 2022 roku. Platforma zyskała 7,66 mln subskrybentów, co przekroczyło o ponad 3 mln jej własne prognozy.

Netflix opublikował wyniki za czwarty kwartał 2022 roku. Wynika z nich, że przez trzy miesiące ta popularna platforma VoD zyskała 7,66 miliona nowych subskrybentów. Wcześniej prognozowano, że będzie ich około 4,5 mln. Łącznie na koniec roku Netflix miał na całym świecie 230,75 mln subskrybentów. To o 4% więcej niż rok wcześniej.

Zobacz: Netflix docenił Polskę. W Warszawie będą zapadać kluczowe decyzje
Zobacz: Netflix. Współdzielisz konto? Łamiesz prawo

Najwięcej nowych subskrybentów Netflix zyskał w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) – 3,2 mln. Ponadto przybyło:

  • 1,8 mln subskrybentów w regionie Azji i Pacyfiku,
  • 1,76 mln subskrybentów w Ameryce Łacińskiej,
  • 0,91 mln w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

4Q2022 był pierwszym kwartałem działanie na niektórych rynkach nowej, tańszej usługi z reklamami. Netflix nie pochwalił się jednak jaka część nowych subskrybentów skorzystała właśnie z tej opcji.

Przychód Netflixa za ostatni kwartał 2022 roku wyniósł 7,852 mld dolarów. To o 1,9% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Platforma wypracowała zysk operacyjny na poziomie 550 mln dolarów (-13% rok do roku), natomiast zysk netto wyniósł zaledwie 55 mln dolarów (-91%).

Netflix wyniki tabela

W grudniu 2022 roku Netflix miał 2% udziału w polskim rynku obejmującym telewizję i serwisy VoD pod względem liczby widzów. Dla porównania wskaźnik ten wynosi 8% w USA oraz 9% w Wielkiej Brytanii. W naszym kraju wciąż największą popularnością cieszy się tradycyjna telewizja linearna.

Netflix udział w rynku

Zobacz: Viaplay zaprasza do oglądania nowych seriali
Zobacz: Powstanie film Rainbow Six. Znamy reżysera i głównego aktora

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Elliott Cowand Jr / Shutterstock.com, Netflix

Źródło tekstu: Netflix