DAJ CYNK

Ile zarabiają gry gacha? Honkai, Genshin czy FGO to kopalnie złota

Michał Świech

Prawo, finanse, statystyki

Honkai Star Rail zarabia ponad 90 milionów dolarów w jeden miesiąc

Gry mobilne typu gacha mogą zarabiać krocie. Nawet ponad 90 milionów dolarów w jeden miesiąc. Honkai Star Rail i Genshin Impact miażdżą konkurencję. Nie narzeka też Fate/Grand Order.

Gry mobilne mogą zarabiać naprawdę absurdalne kwoty. Udowadniają to z każdym miesiącem gry gacha. Jak co miesiąc właśnie Sensor Tower przygotował zestawienie zarobków gier gacha. Większość z nich jest dostępna tylko w Google Play i Apple App Store. Niektóre jednak są też na przykład w Epic Games Store czy też na PlayStation.

Honkai Star Rail i Genshin Impact wygrywają wszystko, Fate/Grand Order nieśmiertelny

Gra gacha, czyli tytuł darmowy, da się grać za darmo (i to w pełni), ale życie można sobie bardzo ułatwić płacąc za walutę w grze. Różnego rodzaju kryształki pomagają głównie zdobyć energię czy wylosować interesujące nas postacie. Większość graczy poluje na swoich ukochanych husbando lub ukochane waifu.

Bank rozbił jak zwykle Honkai Star Rail. Gra tylko w czerwcu zarobiła 92 miliony dolarów. Na drugim miejscu znalazł się Genshin Impact, czyli kolejna gra chińskiego MiHoYo. Genshin wykręcił 66 milionów dolarów. Na trzecim miejscu jest Wuthering Waves.z zarobkami 46 milionami dolarów. W światowej ścisłej czołówce jest też Love and Deepspace z 31 milionów dolarów miesięcznych zarobków.

Bardzo wysoko jest też Fate/Grand Order. Japoński tytuł jest o tyle ciekawy, że w elicie utrzymuje się od 2015. Gra kiedyś była absolutnym królem, ale wtedy pojawił się Genshin i Honkai Star Rail. FGO ma jednak dalej wielu oddanych graczy. W samym czerwcu gra zarobiła 15 milionów dolarów.

Powyżej 10 milionów dolarów zarobiły też takie gry jak Nikke czy Arknights. Niewiele brakło natomiast Blue Archive. Powyżej 1 a poniżej 10 milionów dolarów jest aż 41 gier (w tym sporo gier rytmicznych jak Hatsune Miku Colorful Stage! czy Ensemble Stars). Poniżej 1 miliona dolarów też jednak znajdziemy dużo tytułów. Nie dziwi zatem, że coraz więcej producentów chce mieć swoją grę gacha.

Zobacz: Fate/Grand Order oficjalnie w Polsce. Wreszcie można grać normalnie
Zobacz: Twórcy Genshin Impact walczą z Apple o prowizje

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Honkai Star Rail

Źródło tekstu: Sensor Tower, wł