DAJ CYNK

Netflix docenił Polskę. W Warszawie będą zapadać kluczowe decyzje

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Netflix

Netflix coraz lepiej się czuje w naszym kraju. Po otwarciu regionalnego biura ogłosił dzisiaj powstanie planowanego od wielu miesięcy centrum inżynieryjnego w Warszawie. W stolicy będą zapadać decyzje, jak Netflix kreuje i produkuje swoje największe hity, takie jak Stranger Things, The Crown czy Wiedźmin. 

W 2022 roku, po sześciu latach obecności na polskim rynku, Netflix otworzył biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Firma wyprodukowała już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji. 

Powstaje centrum inżynieryjne w Warszawie

Kolejnym krokiem i inwestycją na polskim rynku jest stworzenie centrum inżynieryjnego. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflix, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej

Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. 

Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów – polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie

 – mówi Deborah Black, wiceprezydent Engineering. 

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak Wiedźmin, The Crown czy Stranger Things. Ponieważ każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów. 

Netflix centrum inżynieryjne

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych. Aktualne oferty pracy znajdują się na Netflix Jobs.

Zobacz: Netflix. Współdzielisz konto? Łamiesz prawo
Zobacz: Netflix chce pomóc ci schudnąć w nowym roku. To nie są żarty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netflix

Źródło tekstu: Netflix