DAJ CYNK

Bojkot Hogwarts Legacy to klapa. Warner Bros podał liczby

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Prawo, finanse, statystyki

Hogwarts Legacy była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku i okazała się całkowitym sukcesem. Świadczą o tym nie tylko opinie graczy i krytyków, lecz również liczba sprzedanych kopii.

Gry z uniwersum Harry'ego Pottera powstawały już wcześniej, lecz nigdy żadna z nich nie osiągnęła takiego sukcesu jak Dziedzictwo Hogwartu. Wcześniejsze produkcje ze świata czarodziejów zwykle bazowały na filmach z Danielem Radcliffem w roli głównej, więc mało było w nich swobody i miejsca na nowe elementy świata. 

Twórcy Hogwarts Legacy, Avalanche Studio postawili na zupełnie inną koncepcję. Ich opowieść rozpoczyna się na długo przed narodzinami dziecka z przepowiedni Sybilli Trelawney. Nowa historia, nieograniczona ramami Harry'ego Pottera, otwarty świat i niesamowity Hogwart, przyjazna mechanika walki oraz czarodziejskie łamigłówki przyczyniły się do sukcesu Hogwarts Legacy.

12 milionów kopii i 850 milionów dolarów ze sprzedaży

Warner Bros, wydawca Hogwwarts Legacy pochwalił się na łamach Bussinesswire wynikami sprzedażowymi swojej gry. Jak wiadomo, jeszcze przed premierą nawoływano do bojkotu produkcji ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi o osobach transpłciowych J.K. Rowling, autorki sagi o Harrym Potterze. 

Jednak wszystko wskazuje, że wspomniany bojkot na nic się zdał, a Hogwarts Legacy rozeszło się jak ciepłe bułeczki. Gra została sprzedana w 12 milionach kopii na wszystkich platformach, a na jej sprzedaży zarobiono 850 milionów dolarów. Dla porównania, nasz rodzimy hit, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon został sprzedany w liczbie 30 milionów egzemplarzy. Warto jednak zauważyć, że Dziedzictwo Hogwartu jest na rynku niecały miesiąc. Premiera gry odbyła się przecież 10 lutego, a gracze już zdążyli spędzić w niej ponad 280 milionów godzin. Co więcej, gra już 4 kwietnia trafi na PlayStation 4 i Xbox One, a 25 lipca zagrać w nią będą mogli również posiadacze konsoli Nintendo Switch.

Zobacz: Słuchawko-głośnik dla tych, którzy nie potrafią wybrać jednego (test)
Zobacz: Televio wprowadza w swojej aplikacji przydatne usprawnienia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis (Damian Jaroszewski), Hogwarts Legacy

Źródło tekstu: Business Insider