DAJ CYNK

AMD próbuje ratować nowe karty graficzne darmowymi grami

Przemysław Banasiak

Gry

AMD próbuje ratować nowe karty graficzne darmowymi grami

Rusza nowa promocja AMD! Do zakupionych kart graficznych Radeon RX 6000 i RX 6x50 dołączone zostaną nowe gry. Jakie konkretnie? No i tutaj rodzi się problem...

 

Chwilę temu (10 maja) na rynku debiutowały nowe karty graficzne AMD. Mowa o odświeżeniu serii Radeon RX 6000 opartej na rdzeniach RDNA2. Tym samym zyskaliśmy modele AMD Radeon RX 6650 XT, RX 6750 XT oraz RX 6950 XT. Wszystkie z nich oferujące wyżej taktowane GPU i VRAM, a więc wyższą wydajność.

AMD chce rozdawać gry, ale samo nie wie jeszcze jakie...

Niestety Czerwoni nie trafili z dobrym momentem jeśli chodzi o premierę. Karty graficzne tanieją od miesięcy będąc aktualnie szeroko dostępne w sklepach w MSRP. Co więcej drożejąca energia elektryczna oraz krach na rynku kryptowalut sprawia, że na Allegro i OLX pojawia się coraz więcej GPU z koparek.

AMD chcąc najwyraźniej ratować sytuację i sprzedaż swoich kart graficznych postanowiło sięgnąć po stary, sprawdzony chwyt. Wykorzystywała go też regularnie NVIDIA, acz obie firmy nie robiły tego przez ostatnie półtora roku. Mowa o dodawaniu do kart graficznych kupionych w sklepach nowych, głośnych gier.

AMD próbuje ratować nowe karty graficzne darmowymi grami

WSZYSTKIE aktualne modele w ofercie AMD kupione między 10 maja, a 13 sierpnia 2022 w sklepach biorących udział w promocji otrzymają w zestawie gry. Dotyczy to zarówno najmocniejszego Radeona RX 6950 XT, jak i najtańszego Radeona RX 6400. O jakich grach mowa? Tego nie wie nawet AMD!

AMD próbuje ratować nowe karty graficzne darmowymi grami

W sieci pojawia się informacja o Sniper Elite 5, które będzie miało premierę 25 maja oraz Saint's Row (2022) mające się ukazać 23 sierpnia. Nie są to jednak potwierdzone informacje. I co tutaj dużo ukrywać - nie są to najbardziej wyczekiwane produkcje.

AMD próbuje ratować nowe karty graficzne darmowymi grami

Wszystko to rodzi sporo pytań i sugeruje, że AMD nie było gotowe do wystartowania z promocją tak wcześnie. Pytanie czy faktycznie ona uratuje sprzedaż kart graficznych? Na horyzoncie jest już seria NVIDIA GeForce RTX 4000 (Q3 2022), a sporo osób przesiadło się już na konsole lub po prostu kupi tańsze karty z rynku wtórnego...

Zobacz: AMD FSR 2.0 tak dobre jak NVIDIA DLSS? A przy tym dostępne dla każdego
Zobacz: Piekło zamarzło. NVIDIA wchodzi w open source dla GPU na Linuksie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: VideoCardz,

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu