DAJ CYNK

Frostpunk 2 nadchodzi! 11 bit studios zapowiedziało drugą część hitu

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Frostpunk 2 nadchodzi! 11 bit studios zapowiedziało drugą część hitu

Frostpunk 2 został oficjalnie zapowiedziany przez polskie 11 bit studios. Warszawskie studio przygotowało też trailer drugiej części hitowej produkcji.

Polskie studio 11 bit studios po raz kolejny wyśle nas w mroźne tereny, gdzie nie tylko będziemy musieli dbać o wioskę i jej mieszkańców, ale przede wszystkim przetrwać, często podejmując trudne decyzje. Warszawiacy właśnie zapowiedzieli drugą część niezwykle udanej gry z gatunku RTS. Tak, mowa o Frostpunk 2, którego akcja będzie rozgrywać się 30 lat po burzy śnieżnej, która doprowadziła świata do wiecznej zimy. 

Po erze węgla, podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Bowiem nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

- czytamy w opisie gry.

Twórcy obiecują nowe mechanizmy i jeszcze więcej możliwości. Stało się to możliwe za sprawą dużo większego, liczącego prawie 70 osób zespołu.

To, czego gracze powinni oczekiwać, to wiele wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.

- skomentował Jaku Stokalski, Co-Director Frostpunk 2.

Na razie nie znamy ani dokładnej daty premiery Forstpunk 2, ani tym bardziej platform, na których tytuł będzie dostępny. Jednak produkcję można dodać już do listy życzeń na Steamie oraz GOG.com.

Zobacz: 11 nowych gier w GeForce NOW, w tym wyjątkowy Battle Royale
Zobacz: Czystki w Blizzard. Z firmy wylatują kluczowi pracownicy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 11 bit studios

Źródło tekstu: 11 bit studios