DAJ CYNK

Apple nie przywróci konta Epic Games i to pomimo próśb dewelopera

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Apple nie przywróci konta Epic Games i to pomimo próśb dewelopera

Epic Games poprosiło o przywrócenie konta dewelopera, aby firma mogła udostępnić Fortnite'a dla graczy z Korei, gdzie za chwilę zmieni się prawo. Firma z Cupertino odmówiła.

Walka między Apple i Epic Games trwa w najlepsze. Wciąż nie poznaliśmy werdyktu sądu, który ma zadecydować, kto ma w tym sporze rację. Nie przeszkadza to obu firmom w pewnego rodzaju uszczypliwościach. Ostatnio w Korei zapowiedziano zmianę prawa, dzięki któremu twórcy Fortnite'a mogliby wprowadzić grę Battle Royale do App Store zarówno z własnymi płatnościami, jak i tymi od Apple. Epic Games nie mogło przepuścić takiej okazji.

Apple nie przywróci konta Epic Games

Deweloper poprosił Apple o przywrócenie konta dewelopera w App Store, aby ponownie mogli udostępnić Fortnite'a dla graczy z Korei Południowej. Konto zostało zawieszone po tym, jak Epic Games złamało zasady firmy z Cupertino i od tamtej pory nie jest aktywne. Jednak Apple odmówiło. Rzecznik prasowy firmy powiedział, że chętnie przywrócą im konto, o ile zdecydują się grać według tych samych zasad, co wszyscy.

Jak mówiliśmy przez cały ten czas, z radością powitamy Epic Games z powrotem w App Store, jeśli zgodzą się grać według tych samych zasad, co wszyscy inni. Firma Epic przyznała się do naruszenia umowy i jak na razie nie ma uzasadnionej podstawy do przywrócenia konta programisty.

- skomentował rzecznik Apple.

Apple może grać tutaj na zwłokę. Po pierwsze, nowe prawo w Korei Południowej jeszcze nie zaczęło obowiązywać. Po drugie, firma z Cupertino i tak zapowiedziała, że nie ma zamiaru zmieniać zasad panujących w App Store. Oznacza to, że płatności Apple nadal będą jedynymi obowiązującymi, nawet w Korei Południowej. Zatem Epic Games na razie nie odzyska swojego konta dewelopera w sklepie mobilnym na iOS. Być może zmieni to dopiero wyrok sądu w USA, ale tego jeszcze nie poznaliśmy.

Zobacz: PlayStation Showcase - wszystkie zapowiedzi i trailery w jednym miejscu
Zobacz: Mała gra indie sprzedaje się lepiej niż Battlefield i Resident Evil

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Joshua Hoehne (Unsplash)

Źródło tekstu: wccftech

Przewiń w dół do następnego wpisu